18 czerwca 2010

Przemysław Wechterowicz, Mrówka wychodzi za mąż.


ISBN 978-83-926726-8-5
format: 28×24,5 cm
ilość stron: 32
oprawa: twarda z pianką
rok wydania: 2009
sugerowany wiek: 4+

Tekst autorstwa Przemysława Wechterowicza oraz ilustracje w wykonaniu Aleksandry Woldańskiej złożyły się na powstanie wspaniałej i pełnej humoru książki dla dzieci. Pewnego słonecznego poranka, pewna mrówka stwierdziła, że jest to „Idealny dzień na wyjście za mąż”. Postanowiła podać do publicznej wiadomości, że poszukuje męża. Tak zaczęli się zgłaszać kolejni kandydaci do ołtarza.
 Każdy kolejny adorator posiada zalety i wady, ale jest jedyny w swoim rodzaju. Mrówce zawsze się wydaje, że jest to TEN jedyny. Niestety kiedy mrówka już miała powiedzieć „tak „ jakiemuś kandydatowi to za każdym razem coś staje na przeszkodzie. Zjawiają się kolejno: mrówka faraona-żołnierz, pasikonik-muzyk, pies-bokser, wilk-marynarz, słoń-właściciel sklepu z porcelaną, goryl-ochroniarz byłego prezydenta Panamy, rekin-makler giełdowy, kangur-mistrz skoku w dal, szop pracz-pracownik miejskiej pralni. Mrówka w związku z poznanymi potencjalnymi małżonkami doznaje wielu emocji. Im większy wybór tym trudniejsza decyzja. Gdy mrówka traci już w wiarę na zamążpójście, wtedy pojawia się ON - mrówkojad-hydraulik. Czy jednak mrówka wyjdzie za mąż?
Książka wydana w cudownej oprawie graficznej. Błyskotliwy humor zawarty jest w krótkim tekście, a dobrze sportretowane charakterystyki postaci w ilustracjach. Tekst i ilustracje są nierozerwalnie ze sobą powiązane, uzupełniają się i tworzą całość. W niewielu słowach znajdziemy życiowe porady, bo przecież miłość zjawia się zawsze nieoczekiwanie i nic nie należy robić na siłę.

Książka kończy się jak film – na ostatniej stronie można przeczytać pod hasłem WYSTĄPILI wszystkich bohaterów wraz z łacińskimi nazwami. Warto dodać, iż „Mrówka wychodzi za mąż” w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2009 zwyciężyła w kategorii „Książki dla dzieci i młodzieży”.

2 komentarze:

  1. Świetny, genialny pomysł. Nie kupię, ale chętnie poszukam w Bonie, czy gdzieś. Przejrzę przy kawce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Inteligentny humor w dodatku też jest:)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.