3 czerwca 2011

Wanda Chotomska, Flipek szuka mamy. Flipek znajduje przyjaciół.

Wydawnictwo Wilga
Seria: Flipek
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Typ okładki: padded
Liczba stron: 24
Format: 24 x 26 cm
Seria: Flipek
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Typ okładki: padded
Liczba stron: 24
Format: 24 x 26 cm


Na pewno pamiętacie serię książeczek o Chrupciu Tupciu. Teraz nakładem wydawnictwa Wilga ukazały się dwie książeczki rozpoczynające nową serię o białym króliczku Flipku. Za tekst odpowiada Wanda Chotomska, a wspaniałe ilustracje Marco Campanella.

A kim jest Flipek? To mały króliczek, który nigdy nie rozstaje się z zajączkiem przytulanką. Jego znakiem rozpoznawczym oprócz białego futerka jest również czerwony szalik. Pewnego dnia silny wiatr porwał króliczka i przeniósł go daleko od domu i rodziców. Flipek pragnie wrócić do domu, ale niestety nie jest to łatwe. Na swojej drodze spotyka jednak przesympatyczne leśne zwierzątka, u którym pomieszkuje przez pewien czas i które udzielają mu pomocy. Flipek w trakcie poszukiwań mamy znajduje, więc przyjaciół. Przeżywa jednak czasem niebezpieczne przygody, które są dla niego również dobrą lekcją.

To ciepłe i pełne uroku książeczki, które zachwycą niejednego malucha. Rodzic może znaleźć tu również wskazówki do zabawy z dzieckiem. Odnajdziemy tu pytania, które można zadać dziecku po przeczytaniu danej książeczki. Nacisk jest, więc tu położony na czytanie ze zrozumieniem, a jak wiadomo umiejętność ta jest przydatna zarówno w przedszkolu jak i w szkole. To doskonałe książeczki, które pomagają budować więź z dzieckiem.

Gorąco polecam!

6 komentarzy:

 1. Super te książeczki. Z chęcią je kupię. Moje dziecko lubi takie akcenty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja uwagę zwróciła okładka, która po zewn. stronie jest mięciutka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książeczki i urzekła mnie mina Filipka w drugie pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojej córce bardzo się podobają:)
  pozdrawiam wieczorowa porą:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.