29 czerwca 2011

ks. Jan Twardowski, Kilka myśli o Św. Janie Chrzcicielu.

 


Wydawnictwo Święty Wojciech
Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska
oprawa twarda

Wydanie drugie poszerzone
140 x 140 mm
112 stron
ISBN 978-83+1516-362-9Owa niewielkich rozmiarów książeczka składa się z rozważań ks. Jana Twardowskiego skupiających się wokół osoby świętego Jana Chrzciciela. Wyboru tychże myśli dokonała Aleksandra Iwanowska. O Świętym Janie Chrzcicielu nie wiemy zbyt dużo, oprócz tego, że ochrzcił Jezusa, spędził sporo czasu na pustyni, żywił się korzonkami i miał straszną śmierć. Jego życie to przede wszystkim wielka pokora, a kiedy Jan się umniejszał, Chrystus wzrastał. Świadczył o prawdzie i wskazuje na Chrystusa.

Ks. Jan Twardowski biorąc pod uwagę wiele przykładów z życia Świętego Jana Chrzciciela prowadzi nas w głębokie rozważania na temat naszej drogi. Stawia pytania o wygląd dzisiejszego świata, rozumienie, że wobec Boga jesteśmy niczym, czy lękamy się śmierci i poniżenia, czy potrafiły wszystko przyjąć tak, jak przyjmował to Jan Chrzciciel, czemu przywiązujemy wielką wagę do ubrania, czy potrafimy nawrócić się, popatrzeć na nieprzyjaciela z miłością, zaufać Bogu, czy potrafimy nie myśleć o sobie, być blisko Pana.  Pytań jest wiele, podobnie jak myśli pobudzających do refleksji. Jak najbardziej pozycja godna uwagi.

2 komentarze:

  1. Czasem warto przeczytać coś poważniejszego, skłaniającego do refleksji - chętnie sięgnę po tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.