10 czerwca 2011

Maria Izabela Fuss, Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka.

wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-7722-109-9
wydanie 2011
oprawa twarda
kolorowe ilustracje
wydanie pierwsze
stron 56


Może to nie zima, ani czas zbliżających się świat Bożego Narodzenia, ale obecnie nadarzyła się okazja przeczytania książki Marii Izabelii Fuss traktującej o przygodach Cheeky’ego Elfa. To narrator opowieści, którego poznajemy w podeszłym wieku, otoczonego gromadą wnuków pragnących poznać Jego opowieści.  To na prośbę dzieci zaczął pisać „Wielki Pamiętnik Cheeky Elfa”. Będąc, bowiem młodym Elfem był pomocnikiem Świętego Mikołaja, a w jego pamięci utrwaliło się moc przeróżnych historii. Jedną z nich jest opowieść o tajemniczym zniknięciu świątecznego drzewka. Cheeky Elf omylnie odebrał treść zadania powierzone mu przez Świętego Mikołaja. Było to powodem niesamowitej przygody młodego i niedoświadczonego pomocnika. W celu wykonania zadania musiał dotrzeć do domu Państwa Niedźwiedzi.

Historia jest pełna ciepła i humoru, gdzie odnaleźć można rodzinne wartości. Książeczka posiada kolorowe ilustracje i dodatki: list do Świętego Mikołaja napisany przez Pana Bobra, cos w rodzaju curriculum Vita Cheeky’ego Elfa, List Mikołaja do Elfa oraz miejsce na napisanie listu przez dziecko do Mikołaja i w formie wycinków prasowych wydarzenia ze elfickiego świata. Opowieść na pewno działa na wyobraźnię dziecięca i nabierze tajemniczego i pewnego czaru wymiaru zapewne dopiero w okresie zimowym. Przyjemnie jest wkroczyć do magicznego świata baśni. Należy jedynie oczekiwać kolejnych przygód Cheekey'go Elfa.


7 komentarzy:

 1. Już po okładce widać, że ilustracje są piękne a opowieść piękna. Koniecznie muszę kupić dla swojego siostrzeńca. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Słowo "piękna" zdecydowanie mi się zdublowało, ale mam nadzieje, że wybaczysz:). Ostatnio jestem zabiegana i stąd te gafy. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna historia, przyciągająca okładka :) Dodaje do listy i serdecznie pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jest twarda, w ogóle oprawa graficzna jest bardzo interesująca:)A sama opowieść ciekawa.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tak ciepłe historie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Montgomerry, dziękujemy za piękny komentarz. Przyznamy szczerze, że nie mogliśmy doczekać się Twojej opinii, odkąd wspomniałaś, że masz Cheeky Elfa :) Prosimy też, abyś zgłosiła się do naszego konkursu - szczegóły na moim blogu. Pozdrawiamy! Ja z Cheeky'm Elfem x

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.