20 grudnia 2016

Stephanie Laurens, Sekretna miłość.Sekretna miłość (A Secret Love) to tom 5 w cyklu Cynsterów autorstwa Stephanie Laurens. Tym razem to opowieść o Gabrielu Cynstersie (kuzynie Demona i bracie Lucyfera) i Alathei Morwellan.

Londyn okresu regencji. Do miasta przyjeżdża na sezon rodzina Morwellanów. Właśnie zadebiutować mają dwie siostry Alathei: Mary and Alice. Dwudziestodziewięcioletnia Alathea jest idealną córką. Dziesięć lat temu zrezygnowała ze swojego sezonu, opuściła Londyn i pośpieszyła ratować rodzinne finanse. Wówczas kryzys i niefrasobliwość ojca w podejmowaniu nietrafionych decyzji udało się zatuszować. Od tamtej pory Alathea mieszkała w wiejskiej posiadłości Morwellanów.  Porzuciła swoje marzenia, nie udzielała się towarzysko i właściwie ojciec oddał w jej ręce zarządzenie majątkiem. Przy okazji dziewczyna przyuczała do przejęcia dziedzictwa w przyszłości przez swojego młodszego brata. 


Od lat też oszczędzała na londyński sezon młodszych sióstr. Tuż przed wyjazdem do stolicy znaleziono podejrzany weksel, podpisany przez ojca Alathei, którego data spłaty nieubłaganie zbliżała się wielkimi krokami, a wielkość zadłużenia znacznie przewyższała wartość rodzinnego majątku. Alathea ponownie chce uchronić rodzinę przed groźbą ruiny finansowej. Swiadoma jest jednak tego, że samodzielnie nie jest w stanie tego uczynić.  Decyduje się więc szukać pomocy u człowieka, którego zna bardzo dobrze od dziecka i który od lat jest jej nemezis. Nie ma jednak zamiaru prosić go o wsparcie jako Alathea, lecz robi to jako tajemnicza wdowa, hrabina, która swoją tożsamość ukrywa pod ciężką woalką i aureoli zapachowej specyficznych perfum. Dziewczyna jest niezwykle pomysłowa i potrafi wszystko przewidzieć. Do czasu. 


Zaintrygowany Gabriel Cynster decyduje się pomóc hrabinie rozwikłać sprawę. Dziwi się jednak, że reaguje zarówno na obecność hrabiny, jak i znanej od dzieciństwa Alathei. Przyciąganie obojga istnieje od lat, ale teraz osiągnie punkt kulminacyjny. Zaistniałe napięcie  będzie rosnąć w stosunkach towarzyskich między Gabrielem a Alatheą.

Całkiem przyzwoity romans historyczny. Fabuła pomysłowa, akcja wartka, a wątek związany ze zgubnymi inwestycjami ciekawy i nieprzejaskrawiony. Polubiłam Gabriela i Alatheę, bo to sympatyczna para, która uwielbia przekomarzanie się. Autorka dobrze nakreśliła etapy stosunków panujących między nimi od dzieciństwa.  Jedna z ciekawszych książek napisanych przez Laurens. Coraz bardziej intryguje mnie występująca we wszystkich tomach postać Chillingwortha, który przyjaźni się z Cynstersami, ale jednocześnie jest jeszcze dla mnie na tym etapie nie do rozszyfrowania.
Stephanie Laurens, Sekretna miłość, wydawnictwo BIS, wydanie 2016, tytuł oryginalny: A Secret Love, tłumaczenie Hanna Rostkowska - Kowalczyk, cykl: Saga Rodu Cynsterów, tom 5 (Cynster, # 5), okładka miękka, stron 484.0.5 Obietnica w pocałunku
1.      Narzeczona Diabła
Honoria Prudence Anstruther-Wetherby+ Sylvester (Diabeł), szósty książę St. Ives
2.      Przysięga
Patience + Spencer (Vane)
3.      Czarownica z doliny
Catriona + Richard (Scandal)
4.      Oświadczyny Demona
Felicity + Harry (Demon)
5.      Sekretna miłość
Alathea Morwellan +  Rupert (Gabriel) Cynster
6.      Wszystko o miłości
7.      Wszystko o namiętności
8.      Dzikie noce
9.      Gdy nadchodzi świt
10.  Kochanek doskonały
11.  Idealna narzeczona
12.  Prawda o miłości
13.  Cena miłości
14.  Smak niewinności
15.  Kuszenie i uległość


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.