4 czerwca 2018

Marybeth Whalen, Elizabeth Wiseman Mackey, Debra Clopton, Panny Młode. Lato.


Panny młode – Lato to już trzecia część jaka została wydana w cyklu Rok Ślubów. Każda z książek zawiera trzy mini powieści związane ze ślubnym tematem. 

Czerwcowa panna młoda (oryg.: A June Bride) autorstwa Merybeth Whalen, opowiada historię Wynne i Calluma. Gdy Wynne Hardy została porzucona przez wieloletniego chłopaka Calluma, jej przyjaciółka kreatywnie wpadła na szatański pomysł. Nagrały rozpaczliwe wynurzenia Wynne i wysłały do telewizji. Z wielu tysięcy zgłoszeń to właśnie owe nagranie zostało wyróżnione, a Wynne została bohaterką reality show. Teraz właśnie przed nią otwierała się możliwość zawarcia ślubu przed kamerami z wybranym w programie Andy’m. Wynne jest jednak w tym wszystkim zagubiona, w dodatku ponownie nawiązuje kontakt z Collum’em. 

Natura myśli Wynne jest powtarzalna i powierzchowna. Nie mogę uwierzyć, że można zdecydować się na ślub z zupełnie nie znaną sobie osobą i mimo innych przekonań, tkwić w tym pomyśle właściwie do końca. Nie ma w tej opowieści zagłębiania się w emocjach. O ile Collum zasługuje na uwagę, to Andy jest zupełnie bezbarwnym bohaterem. Nie jest ani zakochanym w Wynne, ani wobec niej obojętnym. Wprowadzona została też Meredith, gwiazda innego telewizyjnego show, która jest zagubiona i pełna sprzeczności. 

W Lipcowej pannie młodej (oryg.: A July Bride) Elizabeth Wiseman, poznajemy Alyssę Pennington, która zostaje porzucona przed ołtarzem przez miłość jej życia, Brendana Myersa. Kobieta czuje się upokorzona i załamana, mimo to postanawia sprostać wyzwaniom, jakie czekały ją w małym miasteczku. Brendan próbuje odzyskać byłą narzeczoną i robi wszystko, aby tego dokonać. Im bardziej się jednak stara, tym mocniej Alyssa czuje się urażona, że nie pozwala jej funkcjonować z dala od niego. Trudno jednak ponownie zaufać komuś, kogo kochało się bezgranicznie i kto złamał to zaufanie. Przy boku Alyssy pojawia się w dodatku przystojny Dalton. 

To ciekawa opowieść z motywem teksańskiej burzy lodowej w tle. Cierpienie Alyssy jest głębokie i bardzo realne. Nie można jej winić, że nie ufa Brendanowi. Z kolei należy też zrozumieć jego wewnętrzne rozterki. Wszystko sprowadza się do dobrej komunikacji z motywem przebaczenia w tle. Mogłaby to być wspaniała powieść, gdyby pewne elementy zostały w niej rozbudowane. 


W Sierpniowej pannie młodej (oryg.: An August Bride) autorstwa Debry Clopton, bohaterka Kelsey Wilcox porzucona przed ołtarzem przez pewnego kowboja, postanowiła otworzyć bar bistro na plaży w Corpus Christi. Kobieta nie wierzy w miłość, ani w szczęśliwe zakończenia, a mimo to chce przetrwać wesele swojej kuzynki. Gdy zostaje uratowana z morskiej toni przez przystojnego Brenta Corbina, jej serce zaczyna bić szybciej. Szybko jednak okazuje się, że Brent to kowboj, który mam własne ranczo. Mężczyzna jest jednak zdeterminowany przekonać do siebie Kelsey.

To słodka i zabawna opowieść. Role trzech starszych swatek, „sfory”, są nieocenione. Dzięki nim rozwija się relacja Kelsey i Brenta. Z drugiej strony plastyczne opisy plaży i rancza sprawiają, że czytelnik pragnie przenieść się w geograficznej przestrzeni. To najlepsza, moim zdaniem, historia w wydanym tomie. 

                Czekać wypada na jesienny tom panien młodych.Marybeth Whalen, Elizabeth Wiseman Mackey, Debra Clopton, Panny Młode. Lato, wydawnictwo Dreams, wydanie 2018, tłumaczenie: Joanna Olejarczyk, cykl: Rok ślubów, oryg.: A Year of Weddings, okładka miękka, stron 352.

2 komentarze:

  1. Recenzja zachęcająca, motyw reality-show w tej książce bardzo mi się podoba. Pozdrawiam nocną pora, jardian.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego, co słyszałam, nie powinnam być jednak zdziwiona takiemu reality show, bo to dotarło nawet do Polski :)Pozdrawiam o poranku

      Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.