4 grudnia 2017

Lisa Kleypas, Pocałunek pod jemiołą.Pocałunek pod jemiołą (oryg. A Wallflower Christmas) Lisy Kleypas to świąteczna odsłona dalszych losów paprotek. Książka czytana akurat w ten zimowy i świąteczny okres przyniesie wielbicielkom serii wiele wrażeń i przede wszystkim wzbudzi uśmiech na twarzy.


Tym razem Lisa Kleypas dodała historię związaną z najstarszym bratem Lillian i Daisy, Rafem Bowmanem, który przybywa z Bostonu, aby w myśl pomysłu ojca, poślubić damę z arystokratycznej rodziny, lady Natalie Brandford. Tyle tylko, że bardziej podoba mu się jej dama do towarzystwa, uboga Hannah Appleton. Interakcje między nimi są świetnie zarysowane i wypełnione miłosną chemią. Rafe jest otwartym, cynicznym, zuchwałym Amerykaninem, o zepsutej reputacji uwodziciela kobiet. Hannah z kolei jest kobietą ujmującą, silną, praktyczną, inteligentną, spostrzegawczą, uroczą i o łagodnym sercu. Uważa, że ​​przystojny Rafe Bowman jest całkowicie nieodpowiednim materiałem na męża dla lady Natalie. Młody mężczyzna marzy o rozwinięciu działalności handlowej w Wielkiej Brytanii, ale musi spełnić warunek ojca, potentata w dziedzinie produkcji mydła. Rafe zmaga się więc ze swoimi uczuciami, ale zdolny jest do bezgranicznej, intensywnej i trwałej miłości. Natalie jest przekonana, że ​​odniosła sukces i z niecierpliwością czeka na ważną propozycję świąteczną od Rafe’a...


To opowieść o Kopciuszku i fantastyczny dodatek do serii Wallflowers. Świetnie zarysowana historia i dowcipne dialogi to niewątpliwie atuty powieści. Z drugiej strony towarzyszymy Annabelle, Lillian, Daisy i Evie oraz ich mężom, którzy zbierają się w Stony Cross Park w Hampshire, w posiadłości lorda Westcliffa, aby wspólnie spędzić Boże Narodzenie. Lillian i Westcliff, Annabelle i Simon Hunt, Daisy i Matthew, Evie i St. Vincent. Pamiętacie powieści im poświęcone? Trwałe i niesamowite przyjaźnie, miłość i namiętność. Rozmowy i zachowania paprotek bawią do łez. Wspaniale było też zobaczyć, jak Wallflowers prowadzą dialogi z mężami oraz zobaczyć, jak każda z nich obrzydliwie szczęśliwa jest w małżeństwie. Ciekawy jest sposób, w jaki w końcu przyjaciółki przyjęły Hannah do swojego kręgu.


Pocałunek pod jemiołą to opowieść pełna humoru, nadziei i miłości oraz magii Świąt Bożego Narodzenia. Nawiązanie do Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa wprowadza w cudowny nastrój. Słodki i krótki romans Lisy Kleypas czyta się z przyjemnością.

Lisa Kleypas, Pocałunek pod jemiołą, wydawnictwo Prószyński i S-ka, wydanie 2017, tytuł oryginalny: A Walflower Christmas, tłumaczenie Agnieszka Myśliwy, cykl Wallflowers, tom 5  (oryg. 4.5), okładka miękka, stron 312.0.5 Again the Magic (2004)
5.   A Wallflower Christmas (2008) - Polska: Pocalunek pod jemiołą (2017) Rafe Bowman + Hannah Appleton

6 komentarzy:

 1. Marzy mi się cała seria. Tylko skąd brać czas na czytanie tylu wspaniałych książek...?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka faktycznie wywołuje uśmiech na twarzy i czyta się ją przemiło. Polecamy nie tylko na czas Świąt, bo dostarcza mnóstwa ciepła. :) Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :)
   To prawda, jest tak jak napisano powyżej :)

   Usuń
 3. Jak seria idzie po kolei? próbuje znaleźć i nie potrafię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest na końcu opinii wskazane pt. "Cykl Wallflowers" :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.