17 października 2017

Marcin Brykczyński, Artur Nowicki, Co robią pociągi.              Co robią pociągi to kolejna kartonowa książka, która ukazała się w serii: Opowiem Ci mamo nakładem Naszej Księgarni. Tym razem za tekst odpowiada Marcin Brykczyński, a za ilustracje Artur Nowicki. Połączone siły przyniosły w efekcie bardzo ciekawą i udaną propozycję dla dzieci. Książka przybliża dzieciom i rodzicom historię transportu kolejowego i zmiany następujące wraz z postępami technicznymi i cywilizacyjnymi.  Przedstawione zostały najstarsze i najważniejsze dworce kolejowe i słynne szlaki kolejowe. Wspaniale też i w jasny sposób opisana i zilustrowana została stara - parowa jak i współczesna - elektryczna, lokomotywa. Scharakteryzowany został ruch pociągów oraz stosowana sygnalizacja przy torach kolejowych rozumiana przez osoby obsługujące lokomotywę. Jest również karton obrazujący zmianę wyglądów pociągów i podkreślający kolejne rekordy szybkości i pokonywanych w ciągu godziny kilometrów.  Jest też karton typu „znajdź różnice” oraz karton, na którym należy odnaleźć prawidłową drogę.  Pociągi poznajemy w towarzystwie parowozu Rysia, z którym odwiedzamy muzeum czy zaznajamiamy się z dziwnymi pojazdami mogącymi poruszać się po szynach. 

Książka ma walory edukacyjne. Dziecko ćwiczy spostrzegawczość i rozwija pamięć. Zdobywa również wiedzę na temat transportu kolejowego. Nam bardzo się podoba, więc gorąco polecamy. Marcin Brykczyński (tekst), Artur Nowicki (ilustracje), Co robią pociągi. wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2017, seria: Opowiem Ci mamo, okładka kartonowa, stron 28, format: 20x28 cm, przedział wiekowy: 0-10.   PREMIERA 25.10.2017

3 komentarze:

  1. Ojej, mój siostrzeniec byłby tą książeczką zachwycony :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O a ja właśnie szukałam prezentu dla pewnego małego chłopca:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.