31 października 2017

Aleksandra Woldańska-Płocińska, Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo.Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo to niezwykle udana propozycja książkowa dla dzieci. Nie dość, że jest to kontynuacja przygód znanego Prosiaczka (Pierwsze, Drugie i Trzecie urodziny Prosiaczka), to jeszcze wspaniałe wprowadzenie do nauki języka angielskiego.Mały, różowy, umiarkowanie rozgarnięty, wybitnie zabawny, nie sposób go nie uwielbiać. Tym razem Prosiaczek został zaproszony przez dalekiego kuzyna do Wielkiej Brytanii. Tam nasz bohater pozna członków rodziny i podstawowe zwroty używane w rozmowach w języku angielskim. Próbuje zaspokoić swoją ciekawość, więc zadaje liczne pytania. Jest niezwykle zaangażowany. Oprócz tego rozszerzy swoją wiedzę na temat zwyczajów panujących na wyspach oraz pozna między innymi liczebniki, warzywa, nazwy zwierząt. Niezależnie od pogody poznaje różne zakątki Wielkiej Brytanii. To od kuzyna i chęci Prosiaczka zależało jak zaplanowano przebieg wycieczki i jak wiele kształcących atrakcji zorganizowano. Bezcenne jest zdobyte doświadczenie, nauka języka, nawiązanie nowych znajomości, poszerzenie horyzontów w zakresie kultury i historii.
Tekst uzupełniają autorskie, czytelne ilustracje. To świetna propozycja przygodowa dla dzieci zawierająca słownik obrazkowy z zakresu języka angielskiego.  Jak najbardziej warte zainteresowania.Aleksandra Woldańska-Płocińska, Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo, wydawnictwo Czerwony Konik, Kraków, październik 2017, strony kartonowe, stron 22.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.