23 maja 2010

Agnieszka Popek-Banach, Kamil Banach, Ilustrowana księga przysłów dla dzieci.

Liczba stron: 161
Format: 215 mm x 215 mm x 16 mm
ISBN-13/EAN: 9788389284945
ISBN-10: 8389284944
Rok wydania: 2009

 Jak zachęcić nasze pociechy do tego, a by poznały najbardziej znane przysłowia? To teraz już proste, należy zaopatrzyć się w pięknie wydaną „Ilustrowaną księgę przysłów dla dzieci” autorstwa Agnieszki Popek – Banach i Kamila Banach. Wybrane przez nich przysłowia są znane i mniej znane, wszystkie jednak godne poznania i zapamiętania.

Przysłowie jest krótkim, zamkniętym i wyrazistym tworem literackim. Przybiera postać jednozdaniowego stwierdzenia lub pouczenia. Są z reguły przestrogami, nakazami, zakazami i pouczeniami. Dzięki swojej często budowie wierszowanej jest łatwe dla zapamiętania, dlatego też znane są powszechnie. Uczyć ich wiec należy od najmłodszych lat. Przysłowia mogą przybierać postać zagadki lub zawierać przenośnie czy też posługiwać się komizmem. Takie też znajdziemy w stworzonej książce. W każdym przysłowiu znajdziemy zaakcentowane słowo wiodące, zaopatrzone w dodatku w rysunek. Wybrane przysłowia są zilustrowane na odrębnych stronach.

Książkę czyta się wspaniale, a pociechy będą zachwycone obrazkami. Z przyjemnością wertuje się strona po stronie. Warto do niej wracać.

Wyróżnienie książki w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2009

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysł żeby zachęcić dzieci wiem po przykładzie swojej siostrzenicy, że ta książka na prawdę podoba się dzieciom.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Ilsutrowana księga przysłów" to ukochana książka mojego Łukaszka, zabiera ją ze sobą wszędzie i cały czas uczy się przysłów na pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 3. już mojej dwulatce bardzo się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na to, że jest pięknie wydana. sama bym ją z chęcią obejrzała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oprawa graficzna jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z poprzednikami, że ksiąka jest naprawdę pięknie zilustrowana. Moje dzieciaki uczą się przysłów na pamięć, a ilustracje są bardzo zabawne. Przyznam, że i ja chętnie do niej zaglądam;)

  OdpowiedzUsuń
 7. very well information you write it very clean. I'm very lucky to get this info from you.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.