6 maja 2010

Agnieszka Krawczyk, Napisz na priv.

Sierpień 2009
Seria: Monika Szwaja poleca
ISBN:978-83-929162-0-8
stron: 288
Wymiary:125 x 195 mm

Bohaterką zabawnej powieści autorstwa Agnieszki Krawczyk jest młoda mama, zdolna, ambitna i aktualnie bez stałej pracy. Perypetie Laury obserwujemy na przestrzeni jednego roku, choć kobieta wraca wspomnieniami do czasów swojego panieństwa i miesięcy, gdy spodziewała się dziecka. To wówczas będąc w ciąży odkryła uroki internetowego forum. Chętnie uczestniczyła w dyskusjach na temat odżywiania kobiet w ciąży. Z biegiem tygodni zaczęła wędrować z jednego forum na drugie trafiając między innymi na forum matki-wariatki. Szukając dobrze płatnej pracy ciągle chodziła na rozmowy kwalifikacyjne, które nie przynosiły obiecujących rezultatów. Jako historyk sztuki pracowała, jako tłumacz w Europejskim Instytucie Folkloru, dla którego od czasu do czasu pisała przewodniki. Pomagał jej w tym przyjaciel Perec, który w przyszłość miał wejść do rodziny Laury, jako mąż jej siostry Ilony zwanej Larwą. Oprócz tego Laura, jako młoda mama szybko zaznajomiła się z osobnikami pilnującymi dzieci w parku tj. z Dziadkiem i Rudym. Dziękowała przy sprzątaniu za małe mieszkanie, kupowała ubrania w ciucholandach i opanowała do perfekcji szybkość ubierania się i robienia makijażu, co w porównaniu z jej okresem sprzed pojawieniem malego Miłoszka było nie lada wyczynem. Mimo braku dostatecznej gotówki decyduje się wraz z mężem i siostrą Iloną kupić domek w górach.

Powieść dla kobiet, szczególnie tych, które maja maleńkie dzieciaczki, tych, które przytłoczone są pracami domowymi, codziennymi obowiązkami, tych, które mimo ukończonych szkół i znajomości języków nie mają pracy. Książka, która głosi w przesłaniu, ze nawet w ciężkich chwilach nie należy rezygnować z własnych planów czy poszukiwań, bo wszelkie niepowodzenia zawsze mają swój kres. Po każdym rozdziale znajdziemy przytoczone fragmenty forumowych rozmów, które rozśmieszają do łez.

Polecam!

5 komentarzy:

 1. o jej ja bardzo lubię takie "codzienne" książki (ostatnio przeczytałam taką właśnie "48 tygodni" gdzieś tam u siebie o niej pisałam) - czyli następna książka na wish liście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, jak już wpadłam w obsesję czytania polskich pisarzy, to chyba nie mam wyjścia jak sięgnąć po tę książkę :) Tym bardziej, że taka z humorem :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, które rozśmieszają - chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie mam ochotę na taką zwykła nieprzesadzoną książkę:) ale dziś zwróciłam uwagę szczególnie na to co czytasz... też tą książkę czytałam, strasznie dawno temu, ale tak mi się podobała, że do końca życia jej nie zapomnę:) mam skromna nadzieję, że tobie też przypadła do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kaś przeczytałam o Duśce i niedługo recenzja.

  A przy "Napisz na priv" gwarantowany odpoczynek:)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.