4 maja 2010

Tomasz Szwed, Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce.

oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7551-165-9
ilość stron: 92
format: 175 × 245 mm
il. Aneta Krella-Moch

Pięknie wydana książka z cudnymi ilustracjami będącymi uzupełnieniem treści. To historia Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Poznajemy zarówno lekarzy jak i przypadłości pacjentów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to klinika stworzona przez zwierzęta z myślą o zwierzętach. Jak w prawdziwym szpitalu są tu specjalistyczne poradnie, pogotowie pana Żbika, wysoko wykształceni profesorowie medycyny jak profesor Borsuk czy doktor Łasiczka i doktor Suseł. Wiele zamieszania i podniosłej atmosfery wnosi wizyta profesora Dzika. Oprócz lekarzy, personel medyczny stanowią również pielęgniarki. Jedną z nich jest siostra Precjoza będąca sroką, która lubując się w lśniących rzeczach chowała narzędzia chirurgiczne niezbędne do przeprowadzenia operacji.

Pacjenci przyjmowani w klinice to głównie zwierzęta, które zostały ranne z winny ludzi. Poznamy historię porzuconego w lesie pieska czy wycieńczona Kociczka Mizia, która niespodziewanie odnajduje w klinice swoją siostrę Kizię.

Autor stworzył wspaniały zwierzęcy świat. Dominuje w tym świecie przyjaźń, dobroć, cierpliwość, wrażliwość na potrzeby i cierpienie innych. Zwierzęta pracujące w klinice troszczą się o pacjentów i z wielką wnikliwością analizują każdy przypadek. Należy zwrócić uwagę na liczne rany odniesione przez zwierzęta z winy ludzi. Porzucenie, odtrącenie, owinięcie drutem kolczastym pnia drzewa, to tylko niektóre przyczyny cierpień zwierząt.

Polecam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.