30 marca 2010

Andrea Tornielli, SANTO SUBITO. TAJEMNICE ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II.

wydanie 2010 r.
ISBN: 978-83-7569-161-0
Format: 13x20 cm
Ilość stron: 272
Oprawa: Miękka

Okazji 5 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II na rynku księgarskim ukazała się polska edycja książki autorstwa włoskiego dziennikarza Andrea Tornielliego. Pozycja, która wzrusza. Znajdziemy tu nie tylko znane nam fakty z życia Wielkiego Polaka. Książka odkrywa, bowiem przed czytelnikiem to co jeszcze nieznane lub mało znane. Potwierdza również odnalezione już w „Tajemnicach Jana II” elementy mistycyzmu i „dar modlitwy własnej”.

Autor opisuje przypadki uzdrowień, jakie miały miejsce jeszcze za życia Papieża. Znajdziemy tu również opis uzdrowień, które nastąpiły po Jego śmierci, a są medycznie niewytłumaczalne. Bardzo poruszająca jest opowieść o chłopcu z Gdańska czy historia o francuskiej zakonnicy Marie-Simon-Pierre uzdrowionej z choroby Parkinsona. Autor zwraca uwagę na kontakty papieża z takimi mistykami jak ojciec Pio i siostra Łucja. Przytacza listy, wymieniane między Papieżem a nimi. Dociera również do świadków, którzy opowiadają ze wzruszeniem o epizodach z życia Papieża. Ceremoniarz papieski ks. prałat Konrad Krajewski przytacza historię ostatniej uroczystości Bożego Ciała Ojca Świętego, kustosz Ziemi Świętej opowiada o tym, jak Papież podczas pobytu w Ziemi Świętej, wbrew programowi postanowił udać się na Golgotę. Dziennikarz dociera również do jednej z polskich sióstr z zakonu Najświętszego Serca Jezusowego posługujących Janowi Pawłowi II, która wyjawia, że Jan Paweł II umartwiał się poprzez biczowanie. Często też nosił włosiennicę.

Wzruszająca opowieść.


zwiastun filmowy książki
***
Andrea Tornielli (ur. 1964 w Chioggia) – włoski pisarz i dziennikarz katolicki. Studiował historię języka greckiego na Uniwersytecie w Padwie. Współpracował z dziennikiem Il Sabato. Obecnie jest watykanistą mediolańskiego Il Giornale. Pisuje także dla miesięcznika katolickiego Il Timone. Posiada własną audycję we włoskim Radio Maria. Posiada również popularny we Włoszech blog “Sacri palazzi”, na łamach którego porusza ważniejsze tematy związane z historią współczesnego katolicyzmu. Tornielli jest żonaty i ma troje dzieci. [Wikipedia.pl]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.