18 marca 2010

Wojciech Widłak, Paweł Pawlak, Podręczny NIEporadnik. Grzebień.


il: Paweł Pawlak
ISBN 978-83-926726-5-4
format: 15/19 cm
ilość stron: 32
oprawa: broszurowa

Pojawiła się druga mała książeczka z serii Podręczny NIEporadnik autorstwa profesora Kurzawki i adiunkta Kwasa. Tym razem szacowni badacze zajęli się grzebieniem. Ku uciesze wszystkich czytających rzetelnie tłumaczą, do czego grzebień nie służy. Ma to nam pomóc w uniknięciu błędnych decyzji, rozczarowań, napadów melancholii lub złości. Na pewno, więc grzebień nie służy do gry na saksofonie, bronowania pól uprawnych uprzednio zaoranych, nawiązywania znajomości, spinania dokumentów, przetykania zatkanych rur, określania stron świata czy odstraszania owadów. NIE poradnik więc radzi, z czym sobie grzebień absolutnie nie poradzi.
Profesorowi Kurzawce i adiunktowi Kwasowi dzielnie nadal asystują Wojciech Widłak i Paweł Pawlak. Wspaniała książka pełna humoru z cudownymi ilustracjami. Styl zastosowany w części pierwszej w postaci rozprawy naukowej został utrzymany.

"Podręczny nieporadnik. Grzebień" to kontynuacja "Podręcznego nieporadnika. Młotka" - Najpiękniejszej Książki Roku IBBY 2009.

W przygotowaniu kolejne części serii Podręczny NIEporadnik Profesora Kurzawki i Adiunkta Kwasa.

Nadal stoję na stanowisku, że  C U D N E.

recenzja "Podręcznego NIEporadnika Młotka"

3 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.