28 marca 2010

Melissa Marr, Królowa Lata.

rok wydania: 2010
ilość stron: 376
rodzaj wydania: broszura
format: 140 x 204 mm
kategoria wiekowa: 13+
numer ISBN: 978-83-10-11728-1

Tym razem książka dla młodzieży o wróżkach i wróżach. Bohaterką pierwszej części serii o świecie wróżek jest Siedemnastoletnia Aislinn, która widzi je od urodzenia. Dzięki babci nauczyła się jednak nie pokazywać po sobie, co tak naprawdę wokół niej się znajduje. Od dzieciństwa obserwowała zarówno wróżki dobre jak i złe. Poznała również ich okrucieństw w stosunku do ludzi. Aislinn stara się przestrzegać zasad wpojonych jej przez babcię, aby chronić się przed tymi istotami. Nie patrzy wróżce prosto w oczy i otacza się stalą, której wróżki nie lubią. Po za tym dziewczyna czuje się bezpiecznie w towarzystwie swego przyjaciela Setha, który mieszka w stalowym pociągu i nosi mnóstwo kolczyków. Z czasem Seth zostanie dopuszczony do tajemnicy Aislinn, a przyjaźń przerodzi się w głębsze uczucie. Tymczasem Aislinn pewnego dnia poznaje Keenana, wróża w ludzkiej postaci, który próbuje się do niej zbliżyć. Z trudnej opresji ratuje ją inna wróżka Donia. Z czasem ze strzępów rozmów otaczających ją wróżek dowiaduje się, że Keenan jest Królem Lata i że Aislinn ma spędzić z nim wieczność.

Powieść, która otwiera przed czytelnikiem baśniowy świat, gdzie władzę ma okrutna Królowa Zimy, a jej syn Król Lata został skazany na poszukiwanie swej Królowej przez wieki. Każda z wybranek musiała przejść próbę. Jeżeli nie miała odwagi stawała się jedną z letnich panien. Kiedy decydowała się na przejście próby była świadoma, że jeżeli nie jest tą właściwą, może stać się na lata Zimną Panną. Ostatnią dziewczyną, którą ogarnął lód mimo miłości do Keenana jest Donia. Związana jest ona przysięgą zarówno wobec Króla Lata jak i Królowej Zimy.

Czy Aislinn zdecyduje się na przejście przez próbę? Czy chce być Królową Lata? A co z Sethem? Odpowiedzi na te pytania na pewno odnajdziecie po przeczytaniu powieści Melissy Marr.

Dobry pomysł na powieść jak i serię. Po za tym odnajdziemy tu fragmenty z książek dotyczących wróżek z końca XIX i początku XX wieku. Kolejny tomy to „Król Mroku” i „Krucha wieczność”.

filmowy zwiastun książki

7 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie. Lubię opowieści o Fae (jakoś "wróżki" i "wróżowie" pasują mi mniej), a ostatnio mam "fazę" na książki dla młodzieży.

  Dzięki za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam fazę na młodzieżowe i dziecięce:) chyba od tego czasu jak sama mam dziecko:)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo fajna książka. Łączy w sobie piękny świat baśni i niebezpieczny świat grozy. generalnie książka jest jak sen. Wciąga zupełnie i bez reszty. Według mnie uży plus dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj skończyłam czytać. :) Końcówka książki nieco mnie rozczarowała, bo jakoś nie wybrzmiała prawdopodobnie. Za to muszę przyznać, że już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła, grożąc przejechaniem właściwego przystanku czy nie zdążeniem w ogóle na poranny autobus. ;)

  Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Końcówka ksiązki jest niedokończona, bo to pierwszy tom serii.Dziękuję za miłe słowa:)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. A czytałyście juz kolejną część "Król mroku"? jestem bardzo ciekawa opinii...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.