13 marca 2019

Elle Kennedy, Pościg.           Briar U to cykl stanowiący ciąg dalszy perypetii studentów uczelni, jakie poznać można było w cyklu Off-Campus (Układ, Błąd, Podbój, Cel). Na kartach pierwszej książki mamy bowiem nawiązania do historii nakreślonych w tych wcześniejszych.

          Bohaterami Pościgu są: młodsza siostra Deana Di Laurentisa – Summer oraz jego kolega Colin Fitzgerald. Dziewczyna wskutek nieprzewidzianych okoliczności i poparciu ojca przeniosła się na uczelnię Briar. Dzięki bratu staje się współlokatorką  jego kolegów i zaczyna mieszkać z trzema studentami. Traf chciał, że z jednym całowała się w sylwestra (Hunter), z drugim chciałaby się całować (Fitzy), zaś trzeci był po prostu narwanym kolegą (Hollis). To Fitz stanowi apogeum jej marzeń, choć od sylwestra unika stara się go unikać. Świadoma jest swego zewnętrznego wizerunku. Bogata, rozpuszczona i pusta dziewczyna, która w dodatku studiuje modę. To jednak Fitz będzie czuwał niejednokrotnie nad jej bezpieczeństwem, wywabiał z kłopotów i pomagał w trudnych semestralnych zadaniach. 


        Summer ma stwierdzone ADHD, nie potrafi przelewać myśli na papier, konstruować prac, ale potrafi je składnie i zgrabnie wypowiadać. Lubi imprezy i dobre towarzystwo. Colin to hokeista, wielbiciel i projektant gier komputerowych, artysta, którego ciało poryte jest tatuażami. Obydwoje pochodzą z dwóch światów. Summer wychowała się w szczęśliwej i bogatej rodzinie, Fitzy mierzył się z rodzicielską niszczącą toksycznością. Summer jest narwana i pewna siebie, Collinowi brak tej śmiałości, w dodatku woli ciszę i spokój. Dwa skrajne bieguny, a jednak przyciąganie między nimi istnieje i nie słabnie. 

      Autorka zgrabnie nakreśliła nowy uczelniany romans, wplatając wątki związane z ADHD, trudnościami w nauce, napaścią seksualną czy konsekwencjami wychowania dziecka przez zwalczających się i oskarżających się rodziców. Ciekawie są ukazane postacie drugoplanowe, a wśród nich nowa przyjaciółka Summer, a córka trenera – Brenna. Summer nie jest typem bohaterki, którą mogłabym polubić, ale zgadzam się z tym, że ludzie tworzą powierzchowne osądy nie wiedząc właściwie nic o drugim człowieku. 

      Pościg Elle Kennedy to powieść romantyczna wypełniona lękiem o przyszłość, pożądaniem i pokazująca jak dwoje ludzi dąży do kompatybilności mimo występujących różnic. Po za tym reszta podobnie jak w poprzednich książkach Elle Kennedy. Jest zabawnie, seksownie, momentami irytująco i schematycznie („ellekennediowo”).Elle Kennedy, Pościg, wydawnictwo Zysk i S-ka, wydanie 2019, tytuł oryg.: The Chase, tłumaczenie: Ewa Helińska, cykl: Briar U t.1, , okładka miękka ze skrzydełkami, stron 400.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.