20 marca 2019

Mia Sheridan, Bez żalu.         Pewnego dnia jedenastoletnia Jessica Creswell, żyjąca w świecie marzeń i fantazji, w opuszczonym wagonie poznaje niewiele starszego Callena Hayesa. Szybko zawiązuje się pomiędzy nimi przyjaźń. Jessica czyta i tłumaczy Callenowi książki z języka francuskiego i pokazuje jak zrozumieć muzykę. Młodzieńcze spotkania trwają zaledwie dwa lata, bowiem pewnego dnia Callen przestaje przychodzić na umówione miejsce.

           Kilka lat później spotykają się w paryskiej kawiarni. Jessica jest kelnerką, a Callen tego dnia odebrał najważniejszą nagrodę rynku muzycznego. Ku jej rozczarowaniu nie poznaje jej, ale jak przystało na playboya, obdarza pocałunkiem. Dopiero kilka miesięcy potem w zamku nad doliną Loary przeznaczenie ponownie łączy Jessicę i Callena. Ona przyjechała tu do pracy, on - odnaleźć muzyczną inspirację.

       Jessica i Callen to dwie fascynujące postacie, zagubione, samotne dusze. Jessica analizując postępowanie ojca wobec matki, nie potrafi zaufać mężczyźnie. Do Callena ciągle wracają słowa wpajane mu w dzieciństwie, spod okowów których nie potrafi się wyzwolić. Jessica jest romantyczką, wierzy w księcia, miłość i wierność. Callen od lat szuka ukojenia trosk w ramionach różnych kobiet, które pozwoliły mu także otworzyć drzwi do kariery. Oboje uczą się jak poskładać zranione przez rodziców dziecięce serca. Callen desperacko pragnie spędzić czas z Jessicą, ale nie chce złamać jej serca.


      Mia Sheridan wie, jak naprawdę napisać powieść piękną, bogatą w emocje i przejmującą, o której myśli się po jej zakończeniu. W fabułę znakomicie wpleciona została historia opowieść dotycząca osoby Joanny d'Arc. Powieść romantyczna, słodka, ze scenerią zamków, muzyki, postaci historycznych i francuskiej wsi. W dodatku w tekście padają mądre słowa. Czuję, że to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z twórczością pani Sheridan.
Mia Sheridan, Bez żalu, wydawnictwo Edipresse Książki, wydanie 2019, tytuł oryginalny: More Than Words, tłumaczenie: Grażyna Woźniak, okładka miękka ze skrzydełkami, stron 352.


Mia Sheridan is a New York Times, USA Today, and Wall Street Journal Bestselling author. Her passion is weaving true love stories about people destined to be together. Mia lives in Cincinnati, Ohio with her husband. They have four children here on earth and one in heaven.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.