22 lutego 2019

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Randka z Hugo Bosym.
Jagoda Borówko to kobieta po trzydziestce, obecnie singielka, pracująca w jednej z agencji kreatywnej. Gdy wyjeżdża na ślub swojej przyjaciółki poznaje przystojnego mężczyznę Hugo Bosego. Początek był jednak fatalny: mała kłótnia o taksówkę. Potem okazuje się, że oboje są gośćmi na przyjęciu weselnym. W dodatku dość ciekawie spędzili wieczór. Jagoda pewna jest, że nieznajomego już nigdy nie spotka. Niespodzianka przychodzi dość nagle, gdy okazuje się, że jej nowym przełożonym w pracy jest właśnie on.  Jak tu nie wierzyć w przeznaczenie? Przyciąganie między Jagodą i Hugo nadal istnieje, a uczucia rozwijają się. Co jednak przyniesie przyszłość?


Jagoda marzy o miłości i w końcu o rodzinie. Naciski kierowane są też od strony rodzicielki, która nie może doczekać się, że córka w końcu ułoży sobie z kimś na dobre życie. Ostatni partner, Jan Andrzej Kos, to bawidamek i klient agencji, z którym Jagoda ku swemu niezadowoleniu nadal musi pracować. Nie wiadomo, co kobieta w nim widziała, ale z pewnością nieodpowiedni mężczyzna u boku nie jest lekiem na samotność. Wynikają z tego same kłopoty. W trudnych sytuacjach Jagoda może liczyć na wsparcie swoich przyjaciół. Z kolei Hugo to mężczyzna po rozwodzie, wrażliwy, ambitny, przedsiębiorczy i wydaje się, że idealnie pasuje do Jagody. Zraniony jednak już raz przez kobietę, nie do końca potrafi zaufać po raz drugi. 

Randka z Hugo Bosym to komedia romantyczna, napisana z humorem, szczyptą ironii i sarkazmu. Historia opowiedziana została dzięki pierwszoosobowej narracji, stąd czytelnik poznaje rozterki głównych bohaterów. Wątki miłosne napisane są bez zbędnego epatowania łóżkowych scen, a dialogi zostały napisane blyskotliwie. Perypetie Jagody i Huga czyta się więc z przyjemnością. Na uwagę zasługują rzeczywiste historie wykorzystane przez autorkę w książce. Dobra zabawa gwarantowana.Agnieszka Lingas-Łoniewska, Randka z Hugo Bosym, wydawnictwo Burda Książki, wydanie 2019, oprawa miękka ze skrzydełkami, stron 280.

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.