19 kwietnia 2011

Vinny Flynn, 7 Tajemnic Eucharystii.Wydawca: Esprit
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7557-097-7
okładka miękka
Stron: 152Książka objętościowo niewielka, ale w sam raz nadaje się do przeczytania w okresie Wielkiego Tygodnia. Ja ją czytałam wieczorami, przed snem, powoli po jednym rozdziale. Poruszony w niej temat z pewnością, bowiem nadaje się na głębokie rozmyślania. Autor poruszył jedynie siedem tajemnic Eucharystii, które uznał za najważniejsze. Nie znaczy to jednak, że jest ich tylko tyle. Książka wprowadza czytelnika w postawione pytania przez Autora dotyczące ukrytej obecności Chrystusa. Wielokrotnie powołuje się na Katechizm Kościoła Katolickiego, niektóre dokumenty Kościoła, Pismo Święte, Dzienniczek świętej Faustyny i podaje przykłady z życia innych świętych. Każda strona Dzienniczka zawiera jakieś odniesienie do Eucharystii. Swoją drogą jest to moja z ukochanych pozycji książkowych, którą mam zawsze w szufladzie przy łóżku. To jedyna książka, która jest zakreślana przez lata kolorowymi pisakami i do której często wracam czytając fragmentami.

Autor porusza kwestię tajemnicy chleba i wina, Transsubstancjację, pojęcie żywej Eucharystii, obecność Chrystusa w Eucharystii Ciałem i Krwią wraz ze swoją duszą i Bóstwem, nauczanie Kościoła, że Bóg jest nieograniczony, wykraczający poza przestrzeń i czas, jak Msza święta „uobecnia jedyną ofiarę Chrystusa” (KKK, 1330), Eucharystia, jako tajemnica wiary, przyjmowanie komunii świętej.

Vinny Flynn przybliża ludziom przesłanie Miłosierdzia Bożego.  Autor wyjaśnia w prosty i logiczny sposób tajemnicę Eucharystii. W książce odnaleźć można Przypisy, źródła i odnośniki do cytowanych w każdym rozdziale tekstów.

Książka bardzo pomocna i głęboka, dotycząca prawdziwego przeżywania Najświętszego Sakramentu.  Polecam każdemu, kto chce pogłębić swoją wiedzę o Eucharystii.

***

Vinny Flynn jest dyrektorem wykonawczym MercySong Ministries of Healing. Jest utalentowanym muzykiem, mówcą i pisarzem,  a jego przejmujące nauczanie o Bożym Miłosierdziu, sakramentach i ojcowskiej miłości Boga uczyniło z niego popularnego prelegenta na misjach parafialnych, konferencjach i rekolekcjach.

4 komentarze:

 1. Książka jest bardzo dobrze wydana i głęboka dla ludzi wierzących do których się zaliczam.Dziękuje ze mi o niej przypomniałaś.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku nie wyrobię się z zakupem książki przed świętami, ale już odnotowałam na liście książek do zakupienia. Takie pożyteczne i religijne lektury są bardzo dobre na przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Przecież święta mają przede wszystkim wymiar religijny i warto je przeżyć duchowo.
  Poza tym Montgomerry gratuluję odwagi napisania posta nt. takiej pozycji, gdyż dzisiaj niestety religijność nie jest "modna".

  OdpowiedzUsuń
 3. Anetko ja nie wstydzę się swojej religijności i przywiązania do wiary. To podstawa mojej egzystencji i z niej czerpię siłę.
  Dziękuję Ci za ten komentarz:)Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.