30 listopada 2009

Jadwiga Nowak, Posłuchaj swoich myśli.


Wydawnicwto Aula
Wydanie 2009 r.
Stron 134
ISBN 879-83-61765-00-4

Jest to ta książka należąca do tych, które nie czyta się byle jak i byle gdzie. To pozycja pełna przemyśleń i niedomówień. Pełno w niej poetyczności i emocji. Składają się na nią rozdziały podzielone jeszcze na mniejsze poruszające sprawy dnia codziennego zarówno zwykłego człowieka i jego rodziny, jak i sytuacji społecznej panującej w naszym kraju. To fragmenty opisu świata, w jakim żyjemy i w jakim przyszło żyć bohaterce książki. Poruszane są tu kwestie między innymi bezdomności, biedy, globalizacji. To również książka o relacjach międzyludzkich. Poglądy bohaterki a zarazem narratorki poznajemy nie tylko z jej słów, ale z listów wymienianych drogą mailową z przyjacielem Piotrem. To również książka o smutku, milczeniu, samotności wśród tłumu, rozczarowaniach drugim człowiekiem, szukaniu sensu każdej godziny. Autorka podkreśla, że rozmowa z drugim człowiekiem jest bardzo ważna. Milczenie, bowiem oddala ludzi od siebie i rozdziela. Dorosły człowiek nie wchodzi już w głębsze przyjacielskie relacje z ludźmi, którzy pojawiają się i znikają. Pełno w książce właśnie takich myśli...

Jest to lektura niełatwa, ambitna, dla tych co poszukują odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące życia, dla tych którzy chcą nauczyć się jak słuchać własnych myśli. Polecam!

4 komentarze:

 1. Recenzja zdecydowanie zachęcająca do przeczytania książki. Lubię takie tematy, lubię pisarzy, którzy poruszają je w sposób niebanalny i zostawiający w środku ślad na długo a może i na zawsze. Dziękuje za recenzje:). Bardzo chętnie zapoznam się bliżej z pozycją i mam nadzieje, że może odczucia będą równie pozytywne jak Twoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koszmarne bzdury --tego się nie da czytać...co to za ''pisarka'' ?

   Usuń
 2. witam właśnie zmieniłam adres mojego bloga książkowego, obecnie jest to:
  http://tococzytam.blogspot.com/
  z sentymentu przeniosłam na niego wszystkie stare posty
  pozdrawiam i zapraszam
  jj-jj, obecnie orchidea :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miss Jacobs polecam książkę zwłaszcza na odpowiedni ku rozmyślaniom nastrój:)

  Orchidea dziękuję:)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.