2 listopada 2009

Martin Widmark, Helena Willis, Tajemnica kina.


Wydawca: Zakamarki
ilustracje: Helena Willis
tłum.: Barbara Gawryluk
Data Wydania: 2009
stron: 92
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-60963-70-8
Seria: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Format : 15 x 21,5 cm
Numer Wydania: 1

W małym szwedzkim miasteczku Valleby mieszka dwoje młodziutkich detektywów: Maja i Lasse. Wielokrotnie już pomogli miejscowym policjantom rozwiązać wiele spraw dotyczących popełnionych przestępstw. Z wielkim zainteresowaniem śledzą rubryki w gazetach. Tym razem zaciekawia ich sprawa kradzieży czworonożnych przyjaciół człowieka, a mianowicie psów. Właściciele psów od porywaczy dostają wiadomości, że jeśli wpłacą na podane konto pięć tysięcy koron to odzyskają zwierzęta. Niestety jak do tej pory pomimo dwóch takich wpłat psy nie zostały zwrócone.

Maja i Lasse aby odpocząć od myślenia postanowili wybrać się do kina Rio. Tam natrafiają na tajemnicze ślady prowadzące powoli do rozwiązania zagadki znikających psów.

Bardzo ciekawa książka z pięknymi czarno- białymi ilustracjami uzupełniającymi treść. Duża czcionka pozwala czytać samodzielnie dzieciom, które właśnie niedawno opanowały tę sztukę. Książka trzyma w napięciu tak jak powinien prawdziwy kryminał. Bardzo sympatyczna w odbiorze. W dodatku z morałem dla dzieci, że kradzieży nie można niczym usprawiedliwić.

Dla dzieci w wieku 6+

W serii ukazały się:Tajemnica diamentów
Tajemnica mumii
Tajemnica hotelu
Tajemnica cyrku
Tajemnica kawiarni
Brązowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai


Książki można czytać w dowolnej kolejności. W Szwecji ukazało się dotąd 16 tytułów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.