7 listopada 2009

Antonio Socci, Tajemnice Jana Pawła II. 
Wydawnictwo Rafael
Format: 130x200 mm
Rok wydania: 2009
Okładka: miękka
Stron: 256
ISBN 978-83-7569-139-9

Książka, która mnie osobiście bardzo wzruszyła. Antonio Socci autor wielu książek o tematyce religijnej porusza tym razem kwestię tajemnic Jana Pawła II. Przelał na kartki to, czego dowiedział się od dostojników kościelnych w 2007 roku i później. Wyjawia, że Papież wiedział o pewnych sprawach, które następnie wydarzyły się np. o ataku terrorystycznym z 11 września 2001 roku. Pewne sprawy zostały Janowi Pawłowi II przepowiedziane lub też objawione. Autor nadmienia, że papież wielokrotnie miał chwile żarliwej modlitwy i ekstazy niczym prawdziwy mistyk. Często obserwowany był podczas modlitwy, że mówił tak jakby rozmawiał ze stojącym przed nim człowiekiem. Wieloletni przyjaciel Papieża kardynał Andrzej Deskur podczas rozmowy z autorem książki w 2008 roku, opowiadał, że Jan Paweł II modlił się sześć godzin dziennie. W chwili wyboru Karola Wojtyły na papieża był w szpitalu, a jeszcze tego samego wieczoru konspiracyjnie został przez nowego papieża odwiedzony. Kardynał Deskur potwierdza, że Papież miał dar modlitwy wszczepionej od dwudziestego szóstego roku życia.

W książce odnaleźć można również wydarzenia związane z objawieniami w Medjugorje i tajemnicami fatimskimi. Wzrusza wywiad Socci z Mirjaną, jedną z sześciorga „dzieci”, którym ukazuje się Matka Boska w Medjugorje. Autor opisuje również cud z Civitavecchia, gdzie po przeprowadzonych wielu badaniach ustalono, że 14 krwawych łzawień figurki Matki Bożej nie miało żadnego wytłumaczenia ziemskiego czy dostępnego naukowo. Do pierwszego krwawego łzawienia doszło 2 lutego 1995 roku, a dokładnie dziesięć lat później 2 lutego 2005 roku, Papieża umieszczono w klinice Gemelli z powodu pierwszej niewydolności oddechowej. Po za tym druga statuetka Matki Bożej podarowana rodzinie Gregorich przez kardynała Deskura, płakała ludzkimi łzami, przestała tuż przed odejściem Papieża.

Polecam każdemu, komu bliska jest postać Jana Pawła II. Książkę po prostu się chłonie. Pełno w niej cytatów, wywiadów, a także analiz cudów i objawień Maryjnych.

strona autora
zwiastun filmowy

3 komentarze:

 1. mi bardzo :)
  a więc to książka dla mnie !!!
  a bronię się jak mogę tak wielu chce dorobić na Janie Pawle II

  OdpowiedzUsuń
 2. Własnie czytam tę książkę i zgadzam się z Twoją opinią - napisana rzetelnie bez sensacji .

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ją polecam! Ja też stronię od książek, które gonią za sensacją i są pisane dla "zarobku". Ksiązka Antonio Socci jest warta zarówno polecenia jak i przeczytania. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.