11 kwietnia 2021

Niedziela z albumem.


Chiara Lachi, Sztuka baroku. Wielka historia sztuki. t. 5, wydawnictwo Arkady, wydanie 2011, tytul oryg.: La grande storia dell arte. Il seicento, okładka twarda, format: 23.5x29.5cm, stron 426.


TAK CZYTAM

 

 

4 komentarze:

 1. Lubię barok, kiedyś uważałam go za przejaw kiczu, jako że epatował nadmiarem, bogactwem, złoceniami, mnogością, a wiadomo, że mniej znaczy lepiej. Od jakiegoś czasu zaczęłam lepiej rozumieć barok i polubiłam go, w dużej mierze za sprawą Berniniego i Borominiego. Rzeźby pierwszego i architektura drugiego stanowią jedne z moich ulubionych dzieł sztuki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zawsze lubiłam barok za mistycyzm, wizualność, indywidualność, co wiąże się ze wzbudzaniem silnych emocji u odbiorcy (mnie). Rzeźba i malarstwo .... Lubię też architekturę tego okresu zwłaszcza fasady kościołów z ich wyszukaną formą.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Niesamowite zdjęcia. Przeszłość i starożytność kryje w sobie niesamowite rzeczy. Natomiast barok to już inna beczka. Sztuka przeżywała rozkwit jak nigdy wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Bogactwo złoceń, przepych w dekoracyjności, czasami udziwniona forma wyrazu. Z jednej strony ekspresyjny, a z drugiej klasycyzujący. Być może za to jest tak podziwiany?
   pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.