16 lipca 2019

Sabrina Jeffries, Flirt z księżniczką.
        Monique Servais jest aktorką w Dieppe, wnuczką księżniczki Chanay, która uciekła z aktorem i została wykluczona z rodziny. Od tamtej pory nie utrzymywała kontaktu ze swoją królewską rodziną. To babcia młodej dziewczyny, Solange, zajmowała się wychowaniem wnuczki. Obecnie ma demencję, więc to na Monique spoczywa zarabianie pieniędzy i przede wszystkim opieka nad babcią. Choć jest utalentowaną aktorką, nie ma czasu na utrzymywanie kontaktów towarzyskich i rozwijanie swej pasji.

       Pewnego dnia po występie zostaje poproszona o spotkanie przez belgijskiego księcia, nota bene, ciotecznego dziadka, który wyjaśnia jej zawiłą prośbę. Monique zgadza się odegrać być może najlepszą rolę w swoim życiu. Zostaje przygotowana i jako Aurora, pojawia się w 1830 roku na salonach towarzyskich w Anglii. Jedynie lord Fulkham rozpoznaje w niej francuską aktorkę. Widzieli się zaledwie trzy lata temu, ale baron nie zapomniał ani spotkania, ani rozmowy, ani tego, że tej nocy dowiedział się o śmierci brata Johna. Monique dzięki wirtuozerskiej grze nie przyznaje się do prawdziwej tożsamości nawet przed Fulkhamem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ten jednak nie zamierza jej dekonspirować, ale przede wszystkim chronić przed zagrażającym jej niebezpieczeństwem. 


       Sabrina Jeffries znalazła inspirację w faktach historycznych dotyczących obsady belgijskiego tonu. Oczywiście fabuła to fantazja. Monique to interesująca bohaterka. Gregory Vyse, postać drugoplanowa w poprzednich częściach cyklu, tym razem zajmuje centralne miejsce w historii z intrygami i polityką międzynarodową w tle. Jest ambitny, bystry i ma nadzieję na prestiżowe stanowisko w nowym rządzie. Jest też mocno zaangażowany w konferencję zorganizowaną w Londynie, która ma na celu dokonanie wyboru nowego władcy Belgii. Monique jest piękna i inteligentna oraz zdolna do poświęceń. 

     Sabrina Jeffries dość ciekawie ukazała intrygę oraz osobowość bohaterów. Nie we wszystkich romansach jej autorstwa owa oś wątkowa tajemnicy ukazana jako drugorzędny wątek jest udana. W tej powieści tło polityczne jest dość interesujące, a Gregory i Monique to dobrze dobrana para. Dialogi są dowcipne i żywe, a romantyczny konflikt polegał w dużej mierze na świadomości różnicy wynikającej z urodzenia. Flirt z księżniczką to przyjemna lektura, zwłaszcza czytana latem.Sabrina Jeffries, Flirt z księżniczką, wydawnictwo BIS, wydanie 2019, tytuł oryg.: The Secret of Flirting, tłumaczenie: Hanna Rostkowska-Kowalczyk, cykl: Niepoprawni uwodziciele, t. 5, oryg.: Sinful Suitors #5, okładka miękka, stron 416.
Cykl: Niepoprawni uwodziciele, oryg. Sinful Suitors:
1. The Art of Sinning (2015) – Polska (2018) Sztuka Grzeszenia.
Jeremy Keane + Lady Yvette Barlow
1.5. The Heiress and the Hothead. (2016) – Polska (2018) Tajniki uwodzenia
Edwin Barlow, lord Blakeborough + lady Clarissa Lindsey
2.  The Study of Seduction. (2016)
3. The Danger of Desire. (2016) - Polska (2018) Nie igraj z pożądaniem
Warren Corry,  markiz Knightford +Delia Trevor
4. The Pleasures of Passion. (2017) - Polska (2019) Rozkosze namiętności
Niall Lindsay, lord Margrave + Brilliana Payne
4.5. A Talent for Temptation. (2017)
5. The Secret of Flirting. (2018) - Polska (2019) Flirt z księżniczką
 Monique Servais + Gregory Vyse, lord Fulkham
5.5. The Risk of Rogues. 
6. What Happens Under the Mistletoe. (Sinful Suitors #1.5.)

https://www.sabrinajeffries.com/ 

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.