24 marca 2017

Nikola Kucharska, Mity greckie dla dzieci w obrazkach.


Mity greckie dla dzieci w obrazkach to wspaniała propozycja dla najmłodszych, będąca wprowadzeniem dziecka w starożytną mitologię. Pozycja jest dobrym przykładem tego jak należy zachęcać dzieci do zdobywania wiedzy. Przedstawienie najbardziej znanych mitów za pomocą wersji komiksowej jest udaną formą, która pozwoli dzieciom zapamiętać imiona bogów, bogiń, herosów czy ludzi oraz fragmenty zaprezentowanych historii. Książka jest w całości kartonowa. Każda rozkładówka poświęcona została innemu mitowi. Abyśmy się w tym wszystkim nie pogubili, streszczenie tychże mitów już w formie tekstowej znajduje się na samym początku książki. Wielką rolę obok prostego tekstu zawartego w chmurkach odgrywa bowiem rysunek. To również numeracja wiedzie po właściwej drodze poznania danego mitu. To przystępna i zachęcająca forma, dostosowana do potrzeb małych dzieci. Jak najbardziej warto. 

Nikola Kucharska, Mity greckie dla dzieci w obrazkach, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2017, ilustrator: Nikola Kucharska, okładka twarda, format 23 x 31 cm, przedział wiekowy 0-6 lat, stron 16.


6 komentarzy:

 1. Nigdy nie przepadałam za mitami, ale podejrzewam, że dzięki tej książce mogłoby się to zmienić. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takiej odsłonie mity greckie wydają się być jeszcze bardziej interesujące. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę pamiętać. Przyda się jak może kiedyś własne latorośle będę zaprzyjaźniać z historią ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.