2 lutego 2011

Zoe Fishman, Kwestia równowagi.

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-537-9
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska
Data wydania: 18.01.2011
Liczba stron: 408

„Kwestia równowagi” to powieść o kobietach i dla kobiet. Bohaterkami są cztery znajome z czasów college, które niegdyś mieszkały razem w akademiku, a po dziesięciu latach spotkały się na zjeździe absolwentów. Poznajcie Charlie, która porzuciła pracę finansisty na rzecz bycia współwłaścicielką szkoły jogi. Kobieta samotna, niemogąca jeszcze przeboleć odejścia chłopaka przed czterema laty, który nota bene w ogóle na nią nie zasługiwał. Poznajcie Sabine, która marzy o prawdziwym pisaniu i wspaniałym mężczyźnie z metra przy swoim boku, a zajmuje się korektą nie pierwszej jakości romansów. A teraz czas na Bess, która pragnie pracować w prawdziwym wydawnictwie i pisać poważne artykuły. To kobieta rozdarta między miłością do mężczyzny mieszkającym tysiące kilometrów od niej z powodu podjętych studiów a planami zrobienia kariery. Czwartą z bohaterek jest Naomi, wychowująca samotnie synka, mająca niezbyt ciekawą przeszłość. Co więcej od niedawna w życiu jej i jej syna znalazła się na powrót ojciec dziecka.

Kobiety całkiem zwyczajne, które postanawiają odnowić znajomość i co tydzień przez kilka tygodni uczestniczyć w zajęciach jogi prowadzonych przez Charlie. Na początku podczas spotkań jest trochę sztucznie, kobiety nie znają się za dobrze, nie ufają. Z czasem zwyczajna znajomość przeradza się w przyjaźń. Zaczynają dzielić się swoimi troskami i myślami oraz spotykać od czasu do czasu poza szkołę jogi. Życie każdej z nich toczy się odrębnym torem. Charlie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest obiektem uczuć właściciela kawiarni. Nami ma coraz silniejsze bóle głowy i stany odrętwienia. Bess planuje wykorzystać spotkania w szkole jogi i napisać artykuł o kobietach trzydziestolatkach robiących w życiu to, o czym nie marzyły. Sabine poznaje mężczyznę, którego obserwowała w metrze od ponad dwóch lat

Tak, to jest książka o miłości i przyjaźni. Ale nie tylko. To również książka o zbawiennym wpływie jogi na ciało i umysł. Wielbiciel ćwiczeń tego rodzaju powinien być usatysfakcjonowany. Są tu, bowiem opisy poszczególnych ćwiczeń, a także zastosowane zostało odpowiednie nazewnictwo.

4 komentarze:

 1. Może być ciekawa ;)
  Jeśli na nią trafię to przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed chwilą czytałam zupełnie odmienną opinię o tej książce i już sama się pogubiłam, czy warto, czy nie warto... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawił mnie Twój opis! Muszę nabyć tą książkę! Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Futbolowa ile ludzi tyle opinii i odmiennych gustów:)Czytałam książkę w miniony weekend, kiedy cierpiałam katusze przeziębieniowe i pesymistyczno-nastawieniowe. pomogło:)Nie jestem zwolenniczka jogi.

  Estero dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.