29 listopada 2010

Aleksandra Woldańska-Płocińska, Pierwsze urodziny prosiaczka.

3 grudzień 2010
ISBN: 9788392672623
Ilość stron: 32
wydanie pierwsze
tekst i ilustr. Aleksandra Woldańska-Płocińska
wiek +O


Z wielka przyjemnością donoszę, żewydawnictwo Czerwony Konik wydał uroczą książkę dla najmłodszych czytelników. Dobrze skonstruowana historyjka o prosiaczku, który obchodził pierwsze urodziny. Z tej okazji postanowił urządzić przyjęcie, na które zaprosił swoich przyjaciół. Wśród gości znaleźli się dzik, pszczoła, żuk, kura, dżdżownica, niedźwiedź, suseł, mrówki. Niestety na czas nie dotarł oczekiwany przez prosiaczka borsuk. Prosiaczek już miał zdmuchnąć świeczki z tortu, a tu czekała go niespodzianka. Jaka? Trzeba przeczytać swojej pociesze.

Książeczka, która ładnie opowiada o urodzinach, gościach, niecodziennych prezentach oraz o tym jak to dobrze mieć przyjaciół.

Książeczka na pewno nie ulegnie zniszczeniu w rączkach naszych maluczkich. Śliczne i zarazem proste w odbiorze ilustracje autorki wzbogacają tekst pisany różnymi czcionkami.

Mam nadzieję, że przygody prosiaczka na tej książeczce się nie skończą.

Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.