1 października 2009

Wawrzyniec Prusky, Ballada o chaosiku.

Lublin 2009 r.
ISBN: 978-83-617-2504-6
stron 504

Bardzo zabawna książka autorstwa blogera Pawła Klimczoka kryjącego się pod pseudonimem Wawrzyniec Prusky. Blog istnieje od 2004 roku, otrzymał tytuł Bloga Roku 2005 w plebiscycie portalu Onet.pl. oraz 1. nagrodę przyznawaną przez internautów w kategorii Męski punkt widzenia. „Ballada o chaosiku” jest drugą częścią zapisków blokowych wydanych w postaci papierowej po ukazaniu się w 2007 roku pierwszej części pod tytułem „Jędrne kaktusy”.

Jest to zbiór zabawnych rodzinnych historyjek Wawrzyńca Pruskiego. Czytamy w nich o MŻonce oraz dzieciach: starszym czteroletnim Dziecińcu i młodszej dwuletniej Potomce. Występują także inni członkowie rodziny: Śfagier (szwagier), Rabi (dobry kolega Wawrzyńca) oraz dziadkowie: babcia Stejsi i dziadek Fabian oraz babcia Janina i dziadek Oktawian. Wawrzyniec z ogromnym i dość specyficznym poczuciem humoru opisuje perypetie rodzinne. Wraca również do ciekawych przygód z lat swojej nastoletniej młodości lub też spotkań z przygodnymi ludźmi. Możemy przeczytać ciekawe anegdoty z lat szkolnych, studenckich i najbliższej rodziny. Są tu rady na temat wychowania pociech. W krzywym zwierciadle czytamy o wakacjach, oglądaniu telewizji, odpoczynku, czytaniu książki w łazience, domowych usterkach i remontach, a także robieniu zwykłych zakupów. Wychowanie pociech nie jest, bowiem rzeczą łatwą.

Klimat książki przesycony jest dobrym nastrojem, optymizmem a przede wszystkim miłością do najbliższych głównemu bohaterowi ludzi. Dominuje tu przedni, nieco nawet groteskowy humor. Jest to książka, która odstresowuje i dodaje sił do pokonywania trudów dnia codziennego zarówno w pracy jak i w domu.

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.