14 października 2009

Ulf Stark, Charlotte Ramel, Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów.


Wydawnictwo Zakamarki
tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
tytuł oryginału: Kanel och Kanin. Dikter om kroppen
ilustracje: Charlotte Ramel
Data Wydania: 2009
Ilość stron: 28
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-60963-58-6
Format : 21,5 x 27 cm
Numer Wydania: 1

Bohaterami pięknie wydanej książeczki jest chłopiec o imieniu Cynamon i zajączek Trusia. Cynamon ma wielką głowę, ale chudziutkie rączki i nóżki, a Trusia jest czarny z różowymi uszkami i różowym noskiem. Aby poznać przyjaciela bliżej, należy zaznajomić się z nim od stóp do głów. W cudownie przełożonych ze szwedzkiego rymowanych wierszykach rodzice wraz z maluchami udają się w podróż poznawania ciała człowieka. Wierszyki są pomysłowe i zabawne. Autor zastanawia się, do czego służą poszczególne części ciała. Z każdego wierszyka można z maluchem wysnuć ciekawy wniosek. Teksty Ulfa Starka są pełne spostrzeżeń. Dzięki rymowankom paluszek może zrozumieć miedzy innymi, czemu ma dwoje oczu, po co są włosy, nos, ucho, serce, pępek, policzki, pupa, palce i co jest domem języka. Książeczka zasługująca na uwagę rodziców przy doborze lektury dla swoich pociech. Na pewno pobudza wyobraźnię dziecka i podsyca fascynację światem.

Polecam!

dla dzieci w wieku powyżej 2/3 lat

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.