13 października 2009

Catarina Kruusval, Kwiaty od Eli.


Wydawnictwo Zakamarki
tekst: Catarina Kruusval
ilustracje: Catarina Kruusval
tłumaczenie: Katarzyna Skalska
okładka: twarda
format: 17,5 x 21,5 cm
ilość stron: 28

Bardzo sympatyczna książeczka o dziewczynce o imieniu Ela. Mama Eli ma urodziny. Z tej okazji dziewczynka ubrana jest w bardzo elegancką sukienkę. Ela na przyjęciu troszeczkę się nudziła, bo dorośli zajęci byli rozmową. Mama Eli od gości dostała mnóstwo kwiatów. Dziewczynka postanawia, więc poszukać dla mamy kwiaty, które będą tylko od niej. Niezauważona wychodzi, więc z domu. Poszukując kwiatów dziewczynka oddala się coraz bardziej od domu. Gdy zdaje sobie sprawę z tego, że zabłądziła i nie zna drogi do domu, jest w lesie. Na szczęście dziewczynkę odnajdują rodzice i inni dorośli. Uradowana wraca z nimi na przyjęcie urodzinowe mamy.

Książeczka napisana prostym językiem z myślą o najmłodszych dzieciach. Piękne i wyraziste ilustracje autorki pomagają wytłumaczyć maluchowi czytany tekst. Historyjka jest ciepła i zabawna, a zarazem pouczająca.

Grupa wiekowa: od 1 roku.


Catarina Kruusval, ur. 1951, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla dzieci, znana przede wszystkim ze swoich książek obrazkowych. Mieszka w Göteborgu i uwielbia konie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.