3 grudnia 2023

Marta H. Milewska, Kto ukradł naszyjnik babci Feli?

 


Nina to dziewczynka, która ma dwie starsze siostry: Zytę i Zofię oraz młodszego brata Florka. Wraz z tatą Kubą i mamą Anią mieszkają w jednej z kamienic w centrum miasta. W ogóle rodzina jest bardzo duża, a pewnego dnia pojawiają się dodatkowo goście z Australii. To kuzynka mamy z rodziną, z którą mama Niny nie widziała się odkąd były nastolatkami. Rodzina Kwiatkowskich czyli ciocia Magda, wujek Karol i ich córka Asia, była z niecierpliwością wyczekiwana przez domowników. Jak będzie przebiegała ta wizyta i znajomość Niny z Asią? Wszystko będzie zależeć od wyboru czytającego. Autorka wskazuje bowiem dalszy ciąg fabuły, która uzależniona jest od tego, co akurat wybierze czytelnik.

To fantastyczna zabawa, urozmaicona lektura detektywistyczna i propozycja czytelnicza dla starszych dzieci. Oczywiście ważny jest stary i bardzo cenny naszyjnik babci Feli. Tekst jest zabawny, czytelny, wciągający, a ilustracje autorstwa Marty Krzywickiej wspaniale go uzupełniają. Świetnie spędzony  czas z książką gwarantowany. Dla dorosłych dodatkowo sentymentalny, bowiem książka swoim stylem przypomina najlepsze książki z dzieciństwa. 

 Marta H. Milewska, Kto ukradł naszyjnik babci Feli?, wydawnictwo Bis, wydanie 2023, ilustracje: Marta Krzywicka, okładka miękka, stron 196.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.