5 listopada 2022

Anna Włodarkiewicz, Świąteczny kalendarz Gabrysi.

 


Mamy listopad, ale już od dawna w księgarniach można wypatrzeć książkowe propozycje świąteczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jedną z nich jest książka, którą należałoby się już teraz zainteresować, ponieważ dotyczy okresu adwentu. To Świąteczny kalendarz Gabrysi autorstwa Anny Włodarkiewicz z ilustracjami Katarzyny Bukiert.


Bohaterką jest siedmioletnia Gabrysia, dla której ważne jest celebrowanie tradycji rodzinnych i wspólne przygotowanie do grudniowych świąt. Świadoma jest tego, że rodzice są zabiegani, ciągle zmęczeni, często też nie reagują tak, jakby pragnęła tego ich córka. W dodatku Mama źle znosi kolejną ciążę, a tata ciągle pracuje. Mimo to Gabrysia nie poddaje się i chce, aby przygotowania do świąt były dobrze rozplanowane na grudzień. Jest pomysłodawczynią specjalnego kalendarza adwentowego, w którym zaplanowane są kolejne zadania do wykonania. Wśród nich mamy: pieczenie pierniczków, kupno choinki, przygotowywanie prezentów czy świątecznych ozdób. Grudzień w wyobrażeniu Gabrysi miał być idealny, ale czy taki będzie?


To bardzo wartościowa propozycja czytelnicza, w której odnaleźć można nie tylko grudniową magię Świąt Bożego Narodzenia, ale również podkreślenie tego, jak ważna jest rodzina, przyjaźń, miłość czy rozwijanie pasji. Lektura może stać się inspiracją  do tworzenia kalendarza adwentowego we własnej rodzinie.

Książka podzielona jest na 25 rozdziałów – można czytać po jednym dziennie aż do świąt. To książka skierowana głównie do dzieci z granicy edukacji wczesnoszkolnej i umieszczona w kategorii wiekowej: 7-12 lat. wydaje się jednak, że spodoba się odbiorcom z każdej grupy wiekowej. szata graficzna jest zachwycająca i oczywiście świąteczna. Książka ukazała się też w wersji audiobooka, lektorem jest Dominika Kluźniak, ale słuchanie z dziećmi jeszcze przed nami. POLECAM.

 

Anna Włodarkiewicz, Świąteczny kalendarz Gabrysi, wydawnictwo BIS, ilustracje Katarzyna Bukiert, okładka twarda, stron 240.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.