16 lutego 2020

Diana Palmer, Wygrane marzenia.
       Bardzo lubię książki Diany Palmer. To najlepszy „pocieszacz” w chwilach zwątpienia i zmęczenia. Dodają energii, optymizmu i niosą nadzieję na zmiany. Gdy więc zakupione parę dni wcześniej książki dotarły w końcu do mnie, nie omieszkałam porzucić właśnie czytanych na rzecz powieści Diany Palmer wydanej przez HarperCollins Polska. Wygrane marzenia do ósmy tom w cyklu Wyoming Men.


        Karina Carter ma dwadzieścia trzy lata i od trzeciego roku życia jeździ na łyżwach figurowych. Od dzieciństwa bierze udział w różnorodnych zawodach, a od lat z partnerem Paulem z powodzeniem uczestniczyła w zawodach na arenie międzynarodowej. Światowa kariera została nagle przerwana przez niefortunny wypadek podczas treningu. Złamana kostka i powtórnie uszkodzona ta sama noga wykluczyła ją na długo ze sportu. Za namową lekarza zrezygnowała z uprawiania łyżwiarstwa, a Paula namówiła do znalezienie innej partnerki. Stan nogi poprawiał się z miesiąca na miesiąc, ale znacznie zostały uszczuplone zasoby na koncie Kariny. Młoda kobieta postanawiała więc znaleźć pracę. Wertując gazety natrafia na ogłoszenie dotyczące niani. Pojawia się w majątku trzydziestoczteroletniego Micaha Torrance’a i zostaje zatrudniona jako opiekunka dziewięcioletniej Janey.


       Karina zostaje ciepło przyjęta przez Janey i pracującego jako domowy kucharz Burta. Czuje jedynie respekt przed warkliwym i ciągle zapracowanym Torrancem. Mimo swojego strachu, postanawia podzielić się wiedzą na temat łyżwiarstwa z Janey, która polubiła ruch na lodowisku. Do tej pory uczyła ją narzeczona Micaha, podła Lindy. Dzięki dziewczynce Karina odzyskuje pewność siebie. A po wtóre, jak można się domyśleć, zakochuje się w przystojnym ranczerze.

       Być może romans można uznać za wtórny, ale jakże się to dobrze czyta. Mamy aroganckiego bohatera, który jest nieokrzesany w zachowaniu w stosunku do staromodnej bohaterki. Mamy tu bowiem odniesienia do wiary, poszanowania cnoty i wartości religijnych. Obecna jest też okropna narzeczona, która nie znosi Janey i chciałaby mieć zawsze decydujący głos. Nie wiem czemu Micah znosi jej zachowanie względem Janey. Autorka jednak jasno tłumaczy, dlaczego zaręczył się z Lindy. To lekka i niewymagająca lektura.Diana Palmer, Wygrane marzenia, wydawnictwo HarperCollins Polska, wydanie 2020, tytuł oryg.: Wyoming Legend, tłumaczenie: Danuta Fryzowska, cykl: Wyoming Men, tom 8, okładka miękka, stron 368.


Wyoming Men:
1. Wyoming Tough (2011) - Księżniczka z Teksasu (2013 oraz t. 15 w cyklu Sezon na miłość)
2. Wyoming Fierce (2012) - Droga do serca (2017)
3. Wyoming Bold (2013) - Niezwykły dar (2017)
4. Wyoming Strong (2014) - Nieodparta pokusa (2018)
5. Wyoming Rugged (2015) - Magia uczuć (2018)
6. Wyoming Brave (2016) - Serce jak głaz (2019)
7. Wyoming Winter (2017) – opublikowane jako "Christmas Cowboy" (1997) - Odzyskane uczucia (2019)
8. Wyoming Legend (2018) – Wygrane marzenia (Polska 2020)
9. Wyoming Heart (2019)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.