14 lutego 2020

Becky Wade, Urocza dla Ciebie.      Z wielką niecierpliwością oczekiwałam trzeciej powieści w cyklu Przypadki Sióstr Bradford, bowiem po miłosnych perypetiach Nory i Willow, w końcu nadszedł czas na miłośniczkę czekolady, Britt i poznanego w poprzednich powieściach Zandera Forda. W dwóch poprzednich powieściach było jasne, że Zander kochał Britt, a ona nie zdawała sobie z tego sprawy.


         Britt i Zander przyjaźnią się od dzieciństwa, kiedy to Zander wraz z bratem zamieszkali u ciotki Carolyn i wuja Franka Pierce'ów. Zander miał wówczas czternaście lat i od tamtej pory skrycie kocha Britt. Wraz z upływem lat coraz trudniej było mu obserwować miłosne podboje Britt. Kiedy więc wydana powieść odnosi sukces, Zander korzystając z dodatkowych funduszy postanawia wyruszyć w podróż i poznać trochę świata. To mialo być swego rodzaju antidotum, lekarstwem, pomocą w zapomnieniu o uczuciu, jakim darzył do Britt. Tyle tylko, że z każdym dniem tęsknota za ukochaną kobietą narastała. Eskapadę przerywa śmierć wujka Franka i wezwanie do powrotu przez Carolyn. Dziwne okoliczności śmierci Fanka i prywatne śledztwo Zandera i Britt prowadzą do szokujących wniosków. Prowadzone długie dyskusje i dochodzenie jeszcze bardziej zbliżają Britt i Zandera. 


     Britt jest zabawna, sympatyczna i bezpośrednia. Chce być przede wszystkim samodzielna i niezależna. Nie zawsze jest to postawa dobra. Lekkomyślność staje się w przypadku Britt jedną z przyczyn jej kłopotów. Musi także dorosnąć do tego, aby jej uczucia względem Zandera przybrały zupełnie innego wymiaru. Świadomość Britt powoli budzi się z letargu. Przez wiele lat gasiła w sobie silniejsze zauroczenie względem przyjaciela, a sama wybierała dla niego dziewczyny. Żadna znajomość nigdy nie przerodziła się w nic więcej, bowiem Zander kochał tylko jedną kobietę. Ta miłość jest silna, niezmienna i trwała. Dla Britt potrafił przez lata poświęcić wiele i nauczyć się wszystkiego o czekoladzie. Zander jest typem samotnika, mroczny, wrażliwy, opiekuńczy, atrakcyjny i bystry. To jeden z najlepiej wykreowanych fikcyjnych męskich ideałów. 


      Bardzo ładnie w powieści rozwijają się postacie Britt i Zandera. Ich historia jest urocza, słodka, romantyczna, inspirująca i prawdziwa. Fabuła dotyczy wyrządzonych krzywd i złamanych serc, tajemnic z przeszłości, dorosłych zrujnowanych uzależnieniami, chciwością i przestępczością oraz zaniedbanych dzieci, które płacą cenę za postępowanie niedojrzałych rodziców. Z drugiej strony mamy interesujący wątek kryminalny powiązany ze światem sztuki. W powieści wielką rolę odgrywają drugoplanowe postacie i odwołania do wiary. Poznać można koleje dalszych losów Nory i Willow.


       Becky Wade opowiedziała historię o przyjaźni i miłości Britt i Zandera. Historia długoletnich przyjaciół sprawia, że ​​romans jest niezwykle słodki i uroczy, a zarazem nie pozbawiony realizmu. Jeśli jesteście wielbicielami dobrych, a zarazem inspirujących i pozbawionych zbyt wielu odniesień do seksu historii miłosnych, to powieść na pewno Wam się spodoba. Mnie oczarowała.


Becky Wade, Urocza dla Ciebie, wydawnictwo Dreams, wydanie 2020, tytuł oryginalny: Sweet on You, tłumaczenie: Renata Czernik, cykl: Przypadki sióstr Bradford, tom 3, tytuł oryg. cyklu: Bradford Sisters Romance #3, okładka miękka, stron 480. PREMIERA 14 LUTEGO 2020


Przypadki Sióstr Bradford - Bradford Sisters Romance
0.5. Then Came You (2017)
1. True to You (2017) – Wierna Tobie (Polska 2018)
2. Falling for You (2018) – Zakochana w Tobie (Polska 2019)
2.5. Because of You (2019)
3. Sweet on You (2019) – Urocza dla Ciebie (Polska  2020)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.