18 czerwca 2019

Ann H. Gabhart, Śmierć przychodzi pocztą.




      Śmierć przychodzi pocztą to ciąg dalszy perypetii zastępcy szeryfa Michaela Keane’a (drugim zastępcą był Lester Stucker, a szeryfem Potter) w miasteczku Hidden Springs w Kentucky. Pewnego dnia Michael zgadza się być kierowcą autobusu wycieczkowego. Pasażerkami były starsze panie, mieszkanki Hidden Springs. Wskutek obecności nieznajomego na moście na rzece Eagle, którego zachowanie jasno wskazywałoby na czyn samobójczy, Michael zmuszony był na parę minut przerwać wyprawę. Po wszystkim zawiózł kobiety do Eagleton na przedstawienie, bowiem nie było żadnych powodów, aby tam nie pojechać. Udaje mu się zapobiec tragedii, ale uratowany osobnik zostawia jasny przekaz, że młody szeryf będzie tego żałował. Wkrótce Michael będzie musiał przeciwstawić się także popularności, bowiem sławę zapewniło mu obecność wielu świadków zdarzenia. W dodatku miejscowy dziennikarz Hank Leland zawsze wie, gdzie znaleźć dobry materiał na artykuł. Natomiast ekscentryczni mieszkańcy są zachwyceni zachowaniem Keane’a.


      Tymczasem pocztą nadeszły zdjęcia obrazujące ofiarę morderstwa. Pierwszą z nich jest dziewczyna. Ślady wskazują, że została zamordowana przez człowieka, którego zastępca szeryfa zdołał uratować. Poszlaki, tropy, pomyłki, podejrzenia rzucane nawet na Michaela oraz wścibscy mieszkańcy, to mniej więcej charakteryzuje śledztwo.

        Michael Keane pragnie służyć małej społeczności miasteczka. Jest osobą życzliwą, miłą w obejściu, mieszkającą w domu nad jeziorem, która w wolnych chwilach lubi łowić ryby, a nawet towarzyszyć starszym paniom w wyprawie. Nie liczy na medialny rozgłos i szum wokół swojej osoby. Jest praktyczny, rozsądny i wierny wytyczonym celom. zakochany w przyjaciółce z dzieciństwa. Zabawne są jego interakcje z mieszkańcami miasteczka i z ciotką. Podąża za swoim instynktem, aby nie zgubić właściwego tropu i odnaleźć zabójcę.

        Powieść z zabawnymi dialogami, kryminalną tajemnicą do rozwikłania, codziennymi problemami mieszkańców małej miejscowości, czyta się z przyjemnością. Autorka potrafiła bowiem plastycznie ukazać atmosferę małego miasteczka.



Ann H. Gabhart, Śmierć przychodzi pocztą, wydawnictwo Dreams, wydanie 2019, tytuł oryg.: Murder Comes by Mail, tłumaczenie: Magdalena Peterson, seria: Zagadki Hidden Springs, t. 2, tytuł oryg.: The Hidden Springs Mysteries #2, okładka miękka, stron 368.


1 komentarz:

  1. Przeczytałabym tę książkę nawet, gdybyś nie napisała o niej ani słowa, a co dopiero tak interesującą recenzję :) Jestem bardzo prostym człowiekiem, jak się właśnie przekonałam - wystarczy mi w zupełności kot na okładce :D

    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.