26 marca 2012

Aneta Krella-Moch, Królewna Lenka nie chce być grzeczna. Królewna Lenka ma zmartwienie.

Te dwie książeczki przypadły bardzo do gustu mojej córce. Lenka jest mała, krnąbrna, kapryśna, chce zawsze postawić na swoim, grymasi i nie słucha się rodziców. Właściwie nimi kieruje. Królewna Lenka nie chce być grzeczna, ale nie przewiduje, że nie jest lubiana przez inne dzieci. Podsłuchana rozmowa zmienia jej zachowanie. Królewna Lenka ma zmartwienie, ponieważ nie widzi nic dobrego w wiadomości zasłyszanej od rodziców, że będzie miała braciszka. Dobre strony posiadania rodzeństwa dopiero zostaną przez odkryte przez syna strażnika.

Książeczki napisała i zilustrowała znana ilustratorka książek dla dzieci Aneta Krella-Moch. To jej debiut pisarski, moim zdaniem bardzo udany. Ilustracje są urocze i niebanalne. Tekst czcionki zwykły dostosowany do samodzielnego czytania przez dziecko. Prostotą, pomysłem i czarem opowieści nawiązują do klasyki dziecięcej. Polecam.Aneta Krella-Moch, Królewna Lenka nie chce być grzeczna/Królewna Lenka ma zmartwienie, wydawnictwo Skrzat, Seria wydawnicza: Królewna Lenka; kategoria wiekowa 3+, ilustrator: Aneta Krella-Moch, wydanie 2012, oprawa miękka szyta, stron 36/stron 36.

2 komentarze:

  1. Nie chce być grzeczna jeszcze nie miałam :) ale awantura o skarb, czeka na wróżkę kupiłam chrześnicy i są super ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Owe dwie ostatnie wypożyczyłyśmy z biblioteki:)

      Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.