20 lipca 2010

Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych.

premiera: 14.06.2010
ISBN: 978-83-76740-58-4
EAN: 9788376740584
rok wydania: 2010
nr wydania: 1
oprawa: miękka + skrzydełka
il. stron: 328

Antologia kobiecych opowiadań Rozkoszne powstała w wyniku konkursu Wydawnictwa Replika na najlepsze opowiadanie erotyczne 2009 roku. Nagrodą w konkursie był debiut na łamach książki. W ramach niej znalazło się dwadzieścia jeden nowel napisanych przez zwykłe kobiety.

Każde z tych opowiadań jest inne, mimo że każde oczywiście napisane zostało we wskazanym rejonie tematycznym. Jedne są dłuższe, inne krótsze. Jedne bardziej oddziaływają na zmysły czytelnika, inne mniej. Niektóre przekazują spójną historię, inne są natomiast jedynie luźnymi zapiskami. Jedne skupiają się jedynie na pewnych momentach intymnego życia, inne dokonują jego analizy. Mamy tu również różnorodne postrzeganie intymnej sfery życia. Wszystkie opowiadania są bardzo kobiece. Ich bohaterki to kobiety poszukujące: bliskości, nowych wrażeń, miłości, akceptacji, przyjemności, idealnego kochanka. Mamy tu kochanki, żony, wdowy, partnerki, koleżanki z pracy, dawne przyjaciółki, znajome ze świat wirtualnego. Mowa jest o miłości, namiętności i zdradzie. Są romanse, niespełnione małżeństwa, trójkąty, miłość do najlepszego przyjaciela, seks z młodszym lub nieznajomym mężczyzną, miłość lesbijska.

Z tychże opowiadań powstają różnorodne wizerunki kobiet. Jedne są kruche, uległe, słabe, zagubione, czekające na księcia z bajki, a inne natomiast silne, odważne, lubiące eksperymentować i wychodzące z inicjatywą lub spełniające tylko swój obowiązek. Mamy tu kobiety młode i dojrzałe, zwyczajne szare myszki i te z rodzaju bizneswomen.

Każde z opowiadań napisane jest innym językiem: prostym lub bardziej finezyjnym. To pozycja, która uwodzi i zachwyca. Stworzony został, bowiem portret współczesnej kobiety. Poznajemy jej marzenia, pragnienia i fantazje na temat seksu.

Pozycja warta przeczytania. Teraz tylko brakuje jedynie do kompletu antologi męskich opowiadań erotycznych.

Polecam nie tylko kobietom!

5 komentarzy:

 1. już mam ją na wish liście. Fajnie że odkryłaś tą książkę - bo mało jest generalnie dobrej tego typu literatury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio przeczytałam zapowiedź tej książki i już znalazła się na mojej liście życzeń. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się w nią zaopatrzyć. A co do antologii męskich opowiadań, to całkowicie się z Tobą zgadzam - powinna się pojawić do kompletu :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Piszę, żeby się pokazać :) Jakoś brakuje mi sił na pisanie. Zaczęłam pracę i ciągle coś mi wypada. Pozdrawiam i melduję się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam ciekawa, co za książka wyjdzie w wyniku ego konkursu :) Przeczytam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kobiety polecam serdecznie:)

  Yoanno dasz radę:) Z czasem powrócisz do pisania:)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.