2 października 2021

abp Fulton J. Sheen, Siedem zagadek życia.


      Siedem zagadek życia opracował Melvin S. Arlington Jr., który zafascynowany był programem Życie jest warte życie prowadzonym w amerykańskiej telewizji przez abp Fultona Sheena oraz jego pismami. Dzięki zachowanym filmom Melvin S. Arlington Jr. dokonał transkrypcji Siedmiu zagadek życia, przenosząc słowa arcybiskupa na papier, dodając jednocześnie przypisy. Arcybiskup Fulton dokonuje analizy zagadek życia odwołując się do wydarzeń, jakie miały miejsce na Golgocie pod krzyżem. Podkreślone zostaje, że im bardziej intensywne jest zło, tym większy jest jego strach przed dobrocią (s. 21). Czcigodny tłumaczy, że powinniśmy wybaczać tym, którzy nas nienawidzą. Ból jest do zniesienia, ale nieznośna jest niezdolność pojęcia jego sensu. Mowa jest o nadziei, miłości, wybaczeniu, cierpieniu, podejmowaniu swojego krzyża, samotności, życiowych porażkach i rozczarowaniach.      Siedem zagadek życia to niewielkich rozmiarów książeczka, którą można zabrać ze sobą i podczytywać w autobusie, tramwaju czy w kolejce. Słowa arcybiskupa Fultona odnoszą się do najistotniejszych kwestii życiowych i stanowią pewnego rodzaju przewodnik i punkt początkowy refleksji. Wszystkie zagadki zmykają się w słowach Bóg Cię kocha. 


abp Fulton J. Sheen, Siedem zagadek życia, wydawnictwo AA, wydanie 2012, opracowanie Melvin S. Arlington Jr., tłumaczenie: Jacek Paweł Laskowski, oprawa miękka, stron 64. 

 

https://www.aa.com.pl/

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.