3 lutego 2018

Sarah Morgan, Cud na Piątej Alei.Cud na piątej Alei to trzecia część w cyklu Pozdrowienia z Nowego Jorku Sarah Morgan. Powieść utrzymana jest w aurze zimowej i świątecznej. Tym razem z trzech przyjaciółek główną bohaterką powieści jest Eve Jordan oraz wspominany we wcześniejszych tomach tajemniczy pisarz Lucas Blade.

Akcja powieść rozpoczyna się kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia, oczywiście w Nowym Jorku, gdzie Paige, Frankie i Ev z powodzeniem prowadzą firmę Urban Genie. Mimo natłoku zdań Eve postanowiła wykonać zlecenie swej starszej przyjaciółki Mitzi, która zatrudniła ją, aby pod nieobecność wnuka zadbała o świąteczny nastrój w apartamencie i zasoby jedzenia w jego lodówce. Lukas, autor mrocznych thrillerów kryminalnych, miał wówczas być w Vermoncie. Tyle tylko, że Ev zastaje go w jego mieszkaniu. Mimo nieporozumienia, postanawia nawet wbrew życzeniom Lukasa, wykonać powierzone jej zlecenie. Wkrótce Lukas odkrywa, że osobowość Ev staje się dla niego inspiracją i natchnieniem, a jej obecność w mieszkaniu wyzwala go z niemocy twórczej. 


Eva, wychowana przez babcię, jest otwarta, ciepła, pełna optymizmu, gadatliwa, szczera do bólu. W jej życiu brakuje jedynie miłości i księcia z bajki, o czym potrafi zresztą rozmawiać. Wierzy w spełnienie marzeń, w dobroć i życzliwość innych ludzi. Jest też znakomitą kucharką i autorką poczytnego bloga. Z kolei Lukas jest samotnikiem, który nie potrafi odnaleźć się od wypadku swojej żony, Sallyanne. Nie znosi śniegu, świąt Bożego Narodzenia, nie wierzy w miłość, w dodatku jest pesymistą i cynikiem. Stanowią więc skrajne przeciwności, a mimo to Lukas decyduje się bardziej poznać Ev, tym bardziej, że zamieć śnieżna szaleje w Nowym Jorku.


Cud na piątej Alei to taka współczesna baśń o Kopciuszku w zimowej scenerii Nowego Jorku. Jest świąteczna magia, wsparcie najbliższych przyjaciół i rodziny oraz romantyczny wątek. Dialogi, jakie stworzyła Sarah Morgan są pełne humoru, przekomarzań i ciekawych rad, które w codziennym życiu należałoby zagubione na powrót odnaleźć. Jest to ciekawa, zabawna, romantyczna i dobrze napisana romantyczna powieść bożonarodzeniowa.Sarah Morgan, Cud na piątej Alei, wydawnictwo HarperCollins, wydanie 2018, tytuł oryg.: Miracle on 5th Avenue, cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku, t. 3 (oryg.: From Manhattan with Love, #3), tłumaczenie: Elżbieta Regulska-Chlebowska, okładka miękka, stron 304.

1 komentarz:

  1. Bożonarodzeniowa powiadasz? :) czyli można kupić i niech leży do świąt, bo zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.