22 lutego 2018

Susan Anne Mason, Szlachetne serce.W drugiej części cyklu Mieć odwagę, by marzyć, Susan Anne Mason przedstawiła losy czarnej owcy rodziny O’Learych - Adama oraz porzuconej przez Gilberta narzeczonej, bogatej dziedziczki bankowej fortuny – Aurory Hastings. Towarzyszyć im będą dwie osoby przybyłe z Irlandii, rodzeństwo Rayla Montgomery’ego: Maggie i Gabe. 

Jest czerwiec 1914 roku. Dokładnie trzy lata po wydarzeniach opisanych w Irlandzkich Łąkach. Brianna niedługo kończy college, a jej ślub z Gilem, będącym teraz współwłaścicielem posiadłości ma nastąpić wkrótce. Do Irlandzkich Łąk przyjeżdża Adam. Po trzech latach pobytu w więzieniu jest zupełnie innym człowiekiem. Zdaje sobie sprawę ze swoich błędów oraz z tego, że powinien naprawić stosunki z ojcem. James O’Leary jest jednak bardzo dumny i bezwzględny, toteż Adam wytrzymuje jedynie tydzień w rodzinnej posiadłości. Udaje się do miasta i szuka pomocy u znajomego pastora.  Praca przychodzi również w sierocińcu Rylana i Colleen. Adam jest jednak skażony niechlubną przeszłością i obcowanie z nim wpływa na reputację nie tylko rodziny.


W tym samym niemal czasie z Irlandii na letnie miesiące przybywają do domu Rylana Montgomery’ego jego młodsze rodzeństwo: Gabe i Maggie. Rodzina stwierdziła, że wyjazd przysłuży się ułożeniu stosunków Maggie z jej byłym narzeczonym Nailem, który jak się okaże ruszy śladem byłej ukochanej. Gabe, a w obliczu wybuchu kolejnej wojny towarzyszył siostrze w podróży niezbyt chętnie. Jako strażak znajduje zatrudnienie w Nowym Jorku, a Maggie pomaga w sierocińcu prowadzonym przez jej brata i Colleen.  W dodatku dziewczyna nie ma zamiaru wracać do Irlandii. Wkrótce losy Maggie i Adama oraz Gabe’a i Aurory zostaną powiązane silnymi więzami. 


To kolejna dobra książka w cyklu. Autorka ponownie nie pozwala zbyt łatwo i schematycznie zawiązać się historiom. Fabuła jest dynamiczna, losy bohaterów pełne miłości, ale i dramatyzmu. Czytelnik wraz z bohaterami przeżywa niepokoje i chaos emocjonalny: chwile szczęścia, ale wzruszeń. Obydwie linie historii miłosnych uzupełniają się nawzajem. Mowa jest o marzeniach, akceptacji, zaufaniu, fałszywych osądach, kryzysowych sytuacjach, ufaniu własnej intuicji, zawierzeniu Bogu, nowych wyzwaniach, nadziejach, raptownych zmianach. 

Szlachetne serce to książka, którą czyta się zachłannie. Susan Anne Mason stworzyła bardzo dobrą sagę rodzinną, w której każda książka stanowi sama w sobie kompletną całość. Warto przeczytać wszystkie części.Susan Anne Mason, Szlachetne serce, wydawnictwo Dreams, wydanie 2017, tytuł oryg.:  A Worthy Heart, cykl: Mieć odwagę, by marzyć, t.2,  oryg.: Curage to Dream #2, tłumaczenie: Anna Pliś, okładka miękka, stron 416.


Mieć odwagę, by marzyć:
1. Irlandzkie Łąki
2. Szlachetne serce
3. Przysięga miłości Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.