6 lutego 2018

Susan Elizabeth Phillips, Panna młoda ucieka.

W powieści Panna młoda ucieka Susan Elizabeth Phillips przedstawiła swoją kolejną odsłonę mocy pisarskiej. To powieść zawadiacka, niesamowicie wciągająca, niezwykle zabawna i z nieprawdopodobną dla zwykłego śmiertelnika, ale możliwą w realizacji, fabułą. To kolejna część cyklu American’s Lady (oryg. Wynette, Texas Series), ale można ją przeczytać odrębnie.

Lucy Jorik ma poślubić idealnego Teda Beaudine’a, ale tuż przed wejściem do kościoła zdaje sobie sprawę, że nie może popełnić tego błędu. Jako córce byłej pani prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest łatwo uciec z własnego ślubu. Korzysta z oferty nieznajomego mężczyzny i wsiada na jego motor. Mimo, że obcy wydaje jej się zupełnie niewychowanym, beznadziejnym przypadkiem, gburowatym prostakiem, nie potrafi szybko zrezygnować z ucieczki. Z czasem też odkrywa, że towarzyszący jej Panda potrafi umiejętnie grać i udawać. Lucy nie tak łatwo oszukać czy też obłaskawić. Jest odważna, a teraz budzi się w niej dotąd tłumiona cząstka osobowości.


Lucy jako dziecko musiała szybko dorosnąć. Adoptowana znalazła ukojenie i prawdziwą rodzinę. Postanowiła też wówczas, że będzie wspaniałą córką. Wypełniała swoje obowiązki sumiennie, była niezależna, znalazła idealnego mężczyznę na męża, ale jej serce nie było w stu procentach wypełnione. Kiedy ma podjąć najważniejszy krok w swoim życiu w ostatniej chwili postanawia o tym, jak będzie wyglądało jej życie. Panda jest tajemniczym, przystojnym mężczyzną, skrzętnie wypełniającym swoje obowiązki. Nie chce się wiązać uczuciowo. To nie tylko historia Lucy i Pandy, ale też pogmatwanej opowieści dotyczącej Bree i Mike'a. Ciekawą osobowość stanowi też Temple, a nawet psycholog Kristi. 

To powieść przyjemna, lekka, ale również napisana z wdziękiem i wykorzystująca inteligencję i bystrość autorki. Nie jest to jedynie lekki romans, ale bardziej książka o poszukiwaniu własnej drogi, pokonywaniu lęków i mierzeniu się z niedoskonałościami i wymaganiami współczesnego świata. Książka o pozorach i życiu w zamkniętych kokonach. Lucy nie chce być już grzeczną dziewczynką, Patrick i Bree mierzą się z przeszłością, Temple musi to zrobić z opinia publiczną. Jest w tej powieści wiele wątków, które zostały przez autorkę bardzo dobrze rozwinięte i pogłębione.  

Ponoć książkami SEP można się znudzić, bo są one do siebie podobne. Jak dotąd nie mam takiego uczucia. To kolejna zabawna podróż, ze zwariowaną fabułą i intrygującymi postaciami.Susan Elizabeth Phillips, Panna młoda ucieka, wydawnictwo Amber, wydanie 2013, tytuł oryg.: Great  escape, tłumaczenie: Przemysław Białek, Cykl: American's Lady, t. 4, oryg.: Wynette, Texas Series, okładka miękka, stron 351.Cykl American’s Lady 
1. Wymyślne zachcianki 
Francesca Serritella Day + Dallas Fremont Beaudine (Dallie) / Holly Grace Beaudine + Gerry Jaffe
2. Nie będę damą 
Lady Emma Wells-Finch + Kenny Traveler / Victoria Traveler (Torie ) + Dexter O'Conner 
3. Nikt mi się nie oprze 
Meg Koranda + Theodore Beaudine (Teddy, Ted) 
4. Panna młoda ucieka 
Lucy Jorik + Patrick Shade (Panda) / Bree West + Mike Moody

                    (wg. romansoholiczki.pl)


Oryg.: Wynette, Texas Series 
  0,5. Glitter Baby

  1. Fancy Pants
  2. Lady Be Good
  3. First Lady
3,5. My Secret Service Valentine.

  1. What I Did for Love
  2. Call Me Irresistible
  3. The Great Escape

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.