13 czerwca 2017

Magdalena Kozieł-Nowak, Rok na wsi.


Rok na wsi to kolejna bardzo dobra propozycja dla najmłodszych z kalendarzem i z obserwacją zachodzącą w przyrodzie w tle. W domu mamy Rok w lesie i Rok w przedszkolu, które nadal królują wśród książek. Być może dlatego, że za każdym razem można inaczej opowiedzieć historię zatrzymaną na danym kartonie. Dzieci kreślą własne opowiadanie. Za każdym razem jest ono inne. Tym razem kartonowe ilustracje dotyczą rodziny Listków i prowadzonego przez nich gospodarstwa agroturystycznego. pomimo nagromadzonych szczegółów, zauważalne jest podkreślenie jak zmienia się życie na wsi ze względu na porę roku.  Lektura dla najmłodszych. Warto.


Magdalena Kozieł-Nowak, Rok na wsi, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2017, karton, stron 28.

1 komentarz:

  1. Jaś ma na razie tylko "Rok w przedszkolu", ale jestem zachwycona tą książką, więc mam nadzieję, że kiedyś w naszej domowej biblioteczce znajdą się kolejne tomy. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.