22 września 2016

Stephanie Laurens, Oświadczyny Demona.Oświadczyny Demona Stephanie Laurens to kolejna, czwarta, z powieści, która wchodzi w skład sagi Cynsterów. Wznowienie po latach tej książki w udanej oprawie graficznej zawdzięczamy wydawnictwu BIS. To historia o Harrym (dokładnie Haroldzie Henrym), zwanym Demonem, wchodzącym w skład zatwardziałych kawalerów Klubu Cynsterów. Tyle tylko, że mężczyźni z tego Klubu zaczynają się powoli wykruszać.

Pewnego dnia uciekając przed londyńskim pośpiechem i uciechami życia, Demon pojawia się w jednej ze swoich wiejskich posiadłości w Newmarket. Uwielbiał przebywać w stadninie i starł się dbać o swoje konie. Szuka wytchnienia i spokoju, a zamiast tego doznaje wielu emocji. Spotyka piękną jak anioł Felicity, podopieczną generała.  Tyle tylko, że dziewczyna jest w przebraniu chłopaka stajennego. Jako wytrawny uwodziciel Demon szybko rozpoznaje kobiece kształty i postanawia zdemaskować dziewczynę. Dochodzi do konfrontacji i ku zdumieniu Demona, Felicity prosi go o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Kobieta pragnie pomóc przyjacielowi, a zarazem ukrywającemu się synowi generała, który wplatał się w  sprawę ustawiania gonitw. Od lat zadurzona jest w Demonie, ale postanawia swoje uczucia trzymać na wodzy. Czuje jednak, że sama nie podoła zadaniu i korzystając z okazji prosi o pomoc Demona. Ten będąc dżentelmenem, kierując się zasadami honoru podejmuje wyzwanie i od tej pory zaczyna zarządza całym przedsięwzięciem. Przynajmniej tak mu się wydaje. Niebagatelny wpływ na jego decyzję miała również Felicity, pod urokiem której znajduje się od pierwszego wejrzenia. Bliskie stosunki z Demonem przyniosą dla dziewczyny zarówno zabawne jak i kompromitujące sytuacje. 


To klasyczny romans tak charakterystyczny dla Stephanie Laurens, która wierna jest dziewiętnastowiecznym regencyjnym klimatom, współczesnym dialogom i szczegółowym opisom. To jednak część Sagi o Cynstersach, więc kto pragnie przeczytać wszystkie książki, nie powinien się poddawać. Fabuła jest ciekawie zarysowana, a zwroty akcji zapewnione. Cynster to silny charakter, Felicity z kolei nie pozwoli sobą tak łatwo kierować. Oświadczyny Demona to powieść w której można znaleźć humor, kryminalną zagadkę, miłość i namiętność, ale moim zdaniem jest za długa i rozwlekła. Laurens o wiele lepiej wychodzą książki liczące mniejszą ilość stron.Stephanie Laurens, Oświadczyny Demona, wydawnictwo BIS, wydanie 2016, tytuł oryginalny: The Rogue Proposal, tłumaczenie Iwona Chamska, cykl: Saga Rodu Cynsterów, tom 4, okładka miękka, stron 494.

Cykl "Cynsterowie"
0.5 Obietnica w pocałunku

 1. Narzeczona Diabła
 2. Przysięga
 3. Czarownica z doliny
  Catriona + Richard (Scandal)
 4. Oświadczyny Demona
  Felicity + Harry (Demon)
 5. Sekretna miłość
 6. Wszystko o miłości
 7. Wszystko o namiętności
 8. Dzikie noce
 9. Gdy nadchodzi świt
 10. Kochanek doskonały
 11. Idealna narzeczona
 12. Prawda o miłości
 13. Cena miłości
 14. Smak niewinności
 15. Kuszenie i uległość

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.