11 czerwca 2016

Szepty blogosfery.

Na BookHunter.pl w cyklu Szepty Blogosfery odc. 2 pojawiłam się i ja.

Beata http://slowemmalowane.blogspot.com/

 

Nazwa bloga wzięła się od…
Powiązania słowa i sztuki. Malować można nie tylko pędzlem, ale i słowem. Plastyczne opisy dodają wewnętrznego blasku, tęczy barw, kolorytu w różnorodnych odcieniach.

Założyłam bloga, ponieważ…
Szukałam własnej drogi wyrażania swoich poglądów, zdania na temat przeczytanych książek, dowartościowania  własnego ja. Pierwsze macierzyństwo przyniosło wiele zmian w moim życiu. Taka odskocznia od codzienności, aby nie zwariować. Nie traktowałam tego na początku poważnie. Okazało się to trwalsze, niż myślałam. Blog założyłam, gdy córka miała sześć miesięcy, obecnie będzie kończyć 8 lat.

Mój blog wyróżnia się spośród innych…
Otwartym nawiązaniem do XIX wieku, książkami z zakresu sztuki, kultury i historii oraz opiniami na temat romansów historycznych. O tych ostatnich rzadko kto pisze, rzadko kto się przyznaje, że czyta. Czytanie takich książek powszechnie uważane jest za uwłaczające, jest bezguściem i kiczem. A nie jest to prawdą. To taki gatunek, w którym również można znaleźć lepsze i gorsze powieści. Nie wystawiam laurek, piszę szczerze. Czytam, co chcę, czym się interesuję, co daje mi wytchnienie, a nie to, co dyktuje moda, PR, rynek wydawniczy.

Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam jest….
Piotr Witt, Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie. Z przedmową Rafała Blechacza.
Peter Ackroyd, Blake.

Moja ukochana książka/seria….
Seria Molly Murphy (Wydawnictwo Literackie)
Jane Austen „Duma i uprzedzenie”
Seria Ani z Zielonego Wzgórza L.M. Montgomery

Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest….
Nie ma takiego autora. Jeżeli coś mnie nie interesuje, nie czytam. Nie czytam ani fantastyki, ani współczesnych kryminałów, właściwie nic, co nie miałoby związku z moim zaspokajaniem wiedzy czy zainteresowań.

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…
Tu mogłabym podać listę książek z zakresu historii sztuki i kultury, historii, klasyki literatury popularnej i romansu historycznego. Nadrabiam, ale wciąż lista się powiększa. Nie mam w tym punkcie więc poczucia wstydu.

Ostatnio „poluję” na…
W mojej internetowej księgarni mam w schowku obecnie około 60 pozycji. Nic z tego nie ubywa, bo zawsze coś „nowego” pojawia się, co akurat staje się zakupowym priorytetem. Można więc powiedzieć, że „nie poluję, a chciałabym mieć”.

Jako kolejnego bloga nominuję…
To przeczytałam – www.toprzeczytalam.blogspot.com

O mnie:
Imię: Beata
Wiek: 39 lat
Bloga prowadzę od: 3 grudnia 2008 roku

4 komentarze:

 1. Blog jako możliwość wyrażania własnego zdania i odskocznia od codzienności- też tak to postrzegam, poza tym trochę, jak dysk zapasowy mojej pamięci i może naiwna chęć aby coś tam pozostało po moim ziemskim bytowaniu:) Czytanie jakiegoś gatunku literackiego nie jest powodem do wstydu, bo jak piszesz w każdej dziedzinie mogą być dobrze i źle napisane książki. Wstydem jest brak odwagi, aby się do swoich zainteresowań przyznawać. Ja nie przepadam za tym rodzajem literatury, dlatego wpisy na ten temat raczej omijam, natomiast bardzo lubię twoje wpisy na temat klasyki, czy te poświęcone sztuce. A z książkami, których nie znamy, a chciałybyśmy poznać tak właśnie jest, że im więcej się czyta, tym więcej chce się poznać :)Pozdrawiam niedzielnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne zdanie :)Być może do wszystkiego trzeba dojrzeć, nawet mieć odwagę przyznać się do czytania takich, a nie innych książek. Blog rzeczywiście traktuję jako odskocznię od codzienności, a przy okazji - jeśli wpisy sprawiają innym radość - jest mi przyjemnie.
   serdeczności

   Usuń
 2. W tych "szeptach blogosfery" można wyczytać całkiem sporo.
  Życzę Ci, by prowadzenie bloga wciąż dawało Ci radość.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.