29 czerwca 2016

Daniel de Latour, Izabela Mikrut, Opowiem ci mamo. Co robią narzędzia.
            Co mówią narzędzia to kolejna książka, jaka ukazała się w serii Opowiem Ci mamo. Wydana została w dużym formacie i na kartonowych stronach. Znakomitym ilustracjom Daniela de Latour towarzyszą wiersze autorstwa Izabeli Mikrut. Mówiąc szczerze sama do dziś nie orientuję się w nazewnictwie narzędzi. Posługuję się jedynie tymi najbardziej potrzebnymi, aczkolwiek czasami w ogóle nie wiem, jaką noszą nazwę. Co innego panowie i w dodatku ci, którzy uwielbiają majsterkować i mają specjalne wydzielone miejsca na trzymanie narzędzi.  
           Co mówią narzędzia to książka, która idealnie trafiła w zainteresowania mojego syna. Od początku ma typowo męskie pasje: wszelkiej maści pojazdy, jazda samochodem i oglądanie części składowych jakiegoś mechanizmu. Z wielka fascynacją zawsze zagląda do mężowskiej skrzyni z narzędziami, gdy ta tylko jest dostępna. Od razu, więc polubił książkę i obecnie codziennie wieczorem czytamy wierszyki i szukamy na ilustracjach narzędzia, o których jest mowa. Najbardziej jednak popularną stroną jest ta, gdzie należy odnaleźć 20 różnic między ilustracjami przedstawiającymi walizki z narzędziami. Zajmuje to sporo czasu, ale zabawa poszukiwawcza jest przednia. Pomimo tego, że w książce narzędzia „żyją”, uciekają, poszukują, imają się różnych zajęć, to cel nadrzędny nie został tu absolutnie zaprzepaszczony. Pokazana została przede wszystkim główna rola każdego z nich, do czego jest przydatny, jakie spełnia funkcje, jak się nazywa i jak go rozpoznać. Co mówią narzędzia to ciekawa propozycja szczególnie dla najmłodszych dzieci przejawiających pasje z szeregu tych mechanicznych i technicznych. Nowa lektura zyskała poparcie mojego syna (na topie ponownie (!!!) jest także Rok w lesie).

Opowiem ci mamo. Co mówią narzędzia, tekst Izabela Mikrut, ilustracje Daniel de Latour, wydawnictwo Nasza Księgarnia, wydanie 2016, okładka twarda, kartony, s.28, przedział wiekowy 0-6.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.