4 listopada 2012

Czytam sobie - nowa seria dla dzieci.


Nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się książeczki w serii Czytam sobie, która jest jednocześnie trzy-poziomowym programem wspierania nauki czytania dzieci w wieku 5-7 lat. Jest to cykl książek wartościowych pod względem edukacyjnym i atrakcyjnych wizualnie. Miałam przyjemność zapoznać się z dwiema książeczkami. Są to Psotny Franek  autorstwa Agnieszki Frączek zilustrowaną przez Joannę Rusinek oraz Maja na tropie jaja Rafała Witka zilustrowaną przez Emilię Dziubak. 


Książeczki oznaczone są na okładce, dla którego poziomu osiągniętego w czytaniu przez dziecko jest przeznaczona. Psotny Franek to poziom pierwszy, natomiast Maja na tropie jaja to już poziom drugi. Książeczki są niewielkich rozmiarów, z barwnymi, żywymi i klasycznymi ilustracjami bez udziwnień.  Są to zabawne historyjki, które z pewnością spodobają się dzieciom. Psotny Franek opowiada o kruku, który lata sobie nad miastem w bereciku na łebku. Natomiast Maja na tropie jaja to opowieść o papudze, której uciekło złote jajko i dzielnej dziewczynce, która przyszła jej z pomocą. 

Jak do tej pory w serii ukazało się dziewięć książeczek przeznaczonych na trzy poziomy nauki czytania. Wszystkie można odnaleźć TUTAJ.


Poziom 1
• Agnieszka Frączek, „Psotny Franek", zilustrowała Joanna Rusinek
• Wojciech Widłak, „Sekret ponurego zamku", zilustrowała Diana Karpowicz
• Zofia Stanecka, „Kto polubi Trolla?", zilustrowała Jona Jung
Liczba stron: 32, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145x185 mm


Poziom 2
• Joanna Olech, „Tadek i spółka", zilustrowała Dorota Łoskot-Cichocka
• Małgorzata Strzałkowska, „Skarb Arubaby", zilustrował Mikołaj Kamler
• Rafał Witek, „Maja na tropie jaja", zilustrowała Emilia Dziubak
Liczba stron: 48, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145x185 mm


Poziom 3
• Ewa Nowak, „Szarka", zilustrowała Anna Wielbut
• Grzegorz Kasdepke, „Kasztan, tapczan, tralala", zilustrował Daniel de Latour
• Melania Kapelusz, „Tajemnica pewnej sąsiadki", zilustrował Marcin Bruchnalski
Liczba stron: 64, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145x185 mmPierwszy poziom to Składam słowa, 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenie głoskowania; poziom drugi: Składam zdania, 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenie sylabizowania; poziom trzeci: Poziom 3 - Połykam strony, 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. W książeczkach są również dodane naklejki (jedną widać na załączonym zdjęciu).

Warto się zainteresować. 


Agnieszka Frączek, „Psotny Franek”, zilustrowała Joanna Rusinek
Rafał Witek, „Maja na tropie jaja”, zilustrowała Emilia Dziubak 
Wydawnictwo Egmont, październik 2012. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.