7 listopada 2012

Czerwony Konik dla najmłdoszych.

Czy pamiętacie jeszcze opiniowane dwa lata temu Pierwsze urodziny prosiaczka? Właśnie ukazała się książeczka opowiadająca o drugich urodzinach naszego bohatera autorstwa Aleksandry Woldańskiej – Płocińskiej, która odpowiada również za ilustracje. Prosiaczek kończy właśnie dwa lata i nie jest już mały ani bezbronny, ale prawie dorosły. Trzeba wiec to jakoś uczcić, tyle, że tym razem nie chodzi o zorganizowanie przyjęcia. Przyjaciele prosiaczka wpadają na niezwykle pomysły, ale czy zostaną one zrealizowane już teraz? Kartonowa książeczka utrzymana jest w tej samej tonacji, co pierwsza cześć. Znaleźć tu można różne odmiany czcionek i proste, zrozumiałe dla najmłodszego dziecka ilustracje. Musze przyznać, że książka jest wydana solidnie, a karton jest wytrzymały na wszelkiego typu niedogodności, jakie narażona jest książka ze strony małego dziecka. Zapewniam, że widoczna na zdjęciach część pierwsza miała już swoje przejścia., a jednak ma się całkiem dobrze.


Druga propozycja Czerwonego Konika dla małych dzieci to Spacer autorstwa Łukasza Łęckiego z ilustracjami debiutującej Marty Liszki. Jest to książeczka przeznaczona dla nieco starszych dzieci, bowiem ilustracje są już bardziej złożone i na wyższym poziomie. Jest to również książeczka kartonowa, ale tym razem rozkładana.  Rymowany tekst współgra z ilustracjami, które obrazują plan spaceru żuków.

To dwie bardzo dobre propozycje dla najmłodszych czytelników.
Aleksandra Woldańska - Płocińska, Drugie urodziny prosiaczka, wydawnictwo Czerwony Konik, wydanie 2012, Ilustrator: Aleksandra Woldańska - Płocińska, kategoria wiekowa 0+, książka kartonowa, stron 32.

Łukasz Łęcki, Spacer, wydawnictwo Czerwony Konik, Ilustrator: Marta Liszka, wydanie 2012, kategoria wiekowa 3+, książka kartonowa, stron 12.

* zdjęcia własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.