15 lutego 2012

Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba, Draka Ekonieboraka.

Jakże lubię książeczki nawołujące do tego, aby dbać o środowisko i być ekologiem. Taką książką, która uczy, bawi, a zarazem wychowuje jest Draka Ekonieboraka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Albus. Tekst autorstwa tandemu Elizy Saroma-Stępniewskiej i Iwony Wierzby  jest zabawny zarówno w treści jak i w formie. Z kolei ilustracje Emilii Dziubak są nie tylko wspaniałe, ale świetnie dopełniają ów wspomniany tekst.

Tytułowym bohaterem jest Ekonieborak, który właściwie może być każdym z nas. Czytelnik zarówno ten mały jak i dorosły zostaje zaproszony do świata  Ekonieboraka, w którym podróżuje terenówką, gromadzi śmieci, robi zakupy i pranie, ogląda telewizję, korzysta z komputera przy włączonym świetle. Ale to nie koniec na tym, bowiem dowiadujemy się przy okazji, że śmieci należy segregować, co to jest recykling, dlaczego lepiej jest jeździć rowerem niż samochodem, po co należy wyłączać przycisk stand by, jak należycie sprzątać na spacerze po swoim czworonożnym pupilku, dlaczego wymienić lepiej zwykle żarówki na energooszczędne i dlaczego należy częściej korzystać z prysznica niż z wanny. Pożyteczne porady daje Ekonieborakowi i nam Profesor Sumienie.

Świetna książeczka, zasługująca na uwagę. Niezła EKOdraka!  Pełna galeria zdjęć na stronie wydawnictwa Albus

Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba, Draka Ekonieboraka, Wydawnictwo: Albus , Ilustracje: Emilia Dziubak, Kategoria: dla dzieci od lat 4, Rok wydania: 2012.

BLOG EMILII DZIUBAK-ILUSTRATORKI

6 komentarzy:

 1. W środku wygląda fantastycznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. wśród wielu propozycji o podobnej tematyce, ta książeczka wydaje się być dość ciekawa, a na pewno wyróżnia się szatą graficzną, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustratorka ma swojego bloga: http://emiliaszewczyk.blogspot.com/
  warto zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję:) dodałam przy okazji link do posta:)
   Serdeczności

   Usuń
 4. Cudowna! A swoją drogą wszystkie pozycje z Albusa są rewelacyjne :)))
  p.s. w linkach do wydawnictw wkradł się błąd w Albusie - brakuje kropeczki pomiędzy "albus", a "poznań" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, poprawiłam:)

   Masz rację są nadzwyczajne:)

   Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.