2 sierpnia 2021

Nora Roberts, Serena.        Serena to pierwsza część cyklu MacGregorowie Nory Roberts. MacGregorowie to bogata, wpływowa, ale kochająca się rodzina. To ród pochodzący ze Szkocji, dumny i waleczny czym szczyci się senior rodu - Daniel. Jako głowa rodziny postanawia dopomóc szczęściu swoim dzieciom poprzez pomysłową ingerencję w ich życie, o której dorosłe dzieci nie powinny nic wiedzieć. Oczywiście kreatywna działalność Daniela niesie za sobą konsekwencje.

      Bohaterką pierwszej powieści z cyklu jest Serena, która po ukończeniu studiów postanowiła wbrew woli ukochanego taty, pracować na statku wycieczkowym jako krupierka w kasynie. Mija rok jej buntowniczego wyboru i właśnie rozpoczął się ostatni rejs Sereny na luksusowym statku. Kobieta zyskała doświadczenie i chciałaby otworzyć własne kasyno, ale na stałym lądzie. Tymczasem już pierwszej nocy przy jej stoliku zasiada przystojny Justin Blade, w żyłach którego płynie również krew Komańczów. Serena zazwyczaj nie ulega żadnym hazardzistom, ale nie ukrywa, że nieznajomy wywarł na niej wrażenie. W dodatku on sam postanawia szybko zdobyć dziewczynę. Wkrótce okazuje się, że nad wydarzeniami czuwa jeszcze ktoś inny.


       Mamy miłość od pierwszego wejrzenia, namiętność, pasję i oczywiście HEA. Brakuje jednak w tej książce głębszej i zakręconej fabuły oraz nakreślenia rozwoju relacji między dwojgiem ludzi. Wszystko jest proste, niezagmatwane, choć istnieje też mały wątek kryminalny z niebezpieczeństwem w tle. Niemniej to lekka i pyszna lektura na lato. Trzeba pamiętać, że opowieść głęboka zakorzeniona jest w latach 80. XX wieku. Czyta się bardzo przyjemnie.

 


 

Nora Roberts, Serena, wydanie HarperCollins Polska, wydanie 2021, cykl: MacGregorowie, t.1, tłumaczenie: Klarysa Słowiczanka, oprawa miękka, stron 288.
 
 

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.