5 sierpnia 2020

Sherryl Woods, Smak nadziei.

 

      Maddie Townsend miała poukładane życie: trójkę dzieci, męża, dom. Dwadzieścia lat temu po studiach zrezygnowała z własnej kariery zawodowej i w pełni poświęciła się mężowi i wychowaniu dzieci. Była szczęśliwą i spełnioną kobietą. Przynajmniej tak jej się wydawało. Mama i żona na cały etat. Okazuje się jednak, że nic nie jest pewne. Mąż Maddie, popularny w Serenity pediatra, Bill, miał romans z pielęgniarką i w dodatku po raz czwarty zostanie ojcem. Pozostawił żonę i trójkę dzieci na rzecz szesnaście lat młodszej i gorącej w jego mniemaniu kobiety. Maggie czeka więc trudny okres: rozwód, podział majątku, znalezienie źródeł dochodu i wytłumaczenie dzieciom nowej, zaistniałej sytuacji w taki sposób, aby nie znienawidzili ojca za jego zimne i niegodne postępowanie. Nie jest to łatwe, bowiem mieszka w małym prowincjonalnym miasteczku Serenity. Mimo to, od początku odnajduje zrozumienie i wsparcie u swoich dwóch przyjaciółek: Helen i Dana Sue. To one namawiają Maggie do wspólnego interesu – otwarcia salonu spa dla kobiet. Jednocześnie w życiu kobiety pojawia się nowy mężczyzna, trener w szkole – Cal Maddox.

       Sherryl Woods bez idealizacji pokazuje życie kobiety, którą po dwudziestu latach małżeństwa porzucił mąż. Poślubiony w młodości Bill okazuje się egoistą z kryzysem wieku średniego w tle. Maggie musi poradzić sobie nie tylko z własnymi emocjami, ale przede wszystkim z uczuciami dzieci oraz plotkami, jakie roznoszą się w małej miejscowości. Starsi synowie starają się być lojalni wobec matki, najmłodsza, sześcioletnia Katie nie potrafi jednak zrozumieć następujących po sobie nowych faktów. Maggie musi być silna. Wspierana przez prawdziwych przyjaciół i mamę, broni się jednak przez nowymi uczuciami. Cal Maddox jest młodszy od niej o dziesięć lat, a mimo to dojrzały pod względem emocjonalnym, uczciwy i troskliwy. W porównaniu z Billem to niemal ideał.

        Autorka wspaniale ukazała także życie małej społeczności, w której wystarczy jedna iskra, aby zrodziła się plotka przybierająca różnego rodzaju formy. Ile ludzi, tyle zdań i czynionych uwag oraz udzielanych „dobrych” rad. Smak nadziei to dobra obyczajowa propozycja, która otwiera cykl zatytułowany Słodkie Magnolie. Mam nadzieję, że obecnie wszystkie części wchodzące w skład tego cyklu zostaną wydane teraz w Polsce (są stare wydania niektórych części, niektóre czytałam lata temu).

Smak nadziei to pierwsza część serii Słodkie Magnolie, na podstawie której powstał popularny serial platformy Netflix.

 

Sherryl Woods, Smak nadziei, wydawnictwo HarperCollins Polska, wydanie 2020, tytuł oryginalny: Stealing Home, cykl: Słodkie Magnolie, T.1, tytuł oryginalny: The Sweet Magnolias #1, okładka miękka, stron 368.

https://www.sherrylwoods.com/

 

Cykl Słodkie Magnolie

1. Stealing Home – Smak nadziei

2. A Slice of Heaven

3. Feels Like Family

4. Welcome to Serenity

5. Home in Carolina

6. Sweet Tea at Sunrise

7. Honeysuckle Summer

8. Midnight Promises

9. Catching Fireflies

10. Where Azaleas Bloom

11. Swan Point

 

*Książki Sherryl Woods opiniowane na blogu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.